czwartek, 22 kwietnia 2021 12:57

Kiedy wrócą wesela? Rzecznik rządu podaje konkretny termin

Autor Aleksandra Tokarz
Kiedy wrócą wesela? Rzecznik rządu podaje konkretny termin

Jak będą wyglądać wesela w 2021 roku? Pojawiają się pierwsze komentarze i zapewnienia. Rzecznik rządu Piotr Müller podał konkretny termin, w którym pojawi się możliwość organizacji tego przyjęcia. Pozostaje jednak sprawa szczepień. Czy każdy uczestnik wesela będzie musiał być zaszczepiony?

Rzecznik rządu był gościem programu "Tłit" w Wirtualnej Polsce. Tam pytano go między innymi o termin, w którym będzie możliwa organizacja wesel. - Lipiec i sierpień z pewnością będzie takim okresem, w którym już tego typu wydarzenia będą mogły się odbywać, bo już liczba osób zaszczepionych będzie na tyle wysoka, że faktycznie będziemy mogli sobie na to pozwolić - powiedział. Jak zaznaczył, nie daje gwarancji czy przyjęcia tego typu będą się wtedy odbywać bez limitu gości. Ten wciąż będzie mógł bowiem obowiązywać.

- Istotne jest, by każdy, kto weźmie udział w takiej zabawie weselnej, zadbał wcześniej o to, by się zaszczepić. Nie jest tak, że wystarczy 50-60 proc. zaszczepionych w kraju i każdy inny jest już bezpieczny. Każdy powinien zadbać o swoje indywidualne bezpieczeństwo - dodał.

Czy będzie to w jakikolwiek sposób weryfikowane? Jak się okazuje, najprawdopodobniej nie. - Myślę, że tak daleko regulacje nie pójdą - stwierdził Müller.

Rzecznik rządu przestrzegł jednak, że chodzi przede wszystkim o poczucie odpowiedzialności - by zabawa nie przerodziła się za jakiś czas w "bardzo smutną uroczystość o innym charakterze".

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne

Polska

Polska - najnowsze informacje