piątek, 7 sierpnia 2020 09:34

Koronawirus w McDonald’s! Zakażeni pracownicy. Sanepid szuka klientów restauracji

Autor Mirosław Haładyj
Koronawirus w McDonald’s! Zakażeni pracownicy. Sanepid szuka klientów restauracji

O zakażeniu poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Koronawirus został wykryty u jednego z pracowników restauracji McDonald's mieszczącej się w Dąbrowie Górniczej koło Vendo Parku przy ul. Katowickiej. Po wykonaniu testów, okazało się, że łącznie zakażone są trzy osoby.

– Na badania skierowanych zostało 37 pracowników restauracji, a potem także osoby, które miały z nimi kontakt. Obecność koronawirusa została potwierdzona u trzech pracowników, którzy przebywają w izolacji domowej

– informuje cytowana przez "Dziennik Zachodni" Marzanna Kuc, powiatowy inspektor sanitarny w Dąbrowie Górniczej i dodaje:

– Kolejnych 26 pracowników zostało natomiast skierowanych na kwarantannę. Do przebadania pozostało nam jeszcze sześć osób. Trzy z nich będą badane dziś (piątek 7 sierpnia), a pozostałe w poniedziałek 10 sierpnia. Poza tym siedem osób zostało przekazanych do wykonania badania przez inne stacje, w Sosnowcu, Katowicach i Zawierciu. Po weekendzie będziemy więc mieli wyniki badań wszystkich osób. Restauracja na razie pozostaje oczywiście zamknięta.

Sanepid prosi o kontakt osoby, które w dniach od 27 lipca do 2 sierpnia były klientami restauracji i obserwują u siebie objawy zakażenia:

W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym, związanym z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej prosi o kontakt osoby, które w dniach 27 lipca - 2 sierpnia 2020 r. były klientami Restauracji McDonald w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Katowickiej i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19.

Dąbrowska restauracja została zamknięta i zdezynfekowana, a na miejscu pojawili się nowi pracownicy, dzięki czemu można dokonywać zakupów.

W sprawie zakażenia w restauracji w Dąbrowie Górniczej sieć McDonald’s wydała specjalne oświadczenie:

W dniu 2 sierpnia pracownik restauracji McDonald’s w Dąbrowie Górniczej (ul. Katowicka 1C), poinformował przełożonych o pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa. Decyzją stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pracownicy, którzy mieli z nim kontakt w restauracji, zostali poddani kwarantannie, a w najbliższych dniach przejdą testy na obecność koronawirusa. Niezależnie od tej decyzji, prewencyjnie, zgodnie z procedurą wewnętrzną odsunęliśmy od pracy również osoby mające kontakt z zakażonym we wcześniejszych dniach. Zakażony pracownik czuje się dobrze i znajduje się pod nadzorem służb medycznych. Pozostajemy z nim w kontakcie i jesteśmy gotowi udzielić mu wszelkiej niezbędnej pomocy.

Dezynfekcja została przeprowadzona przez profesjonalną firmę, a po otrzymaniu informacji z Sanepidu o braku przeciwwskazań, restauracja została ponownie otwarta przy udziale załogi, która nie miała kontaktu z osobą zakażoną. Ze względu na ograniczony skład osobowy restauracji, sala jadalna jest niedostępna dla gości. Zamówienia obsługiwane są jedynie poprzez linię McDrive w zmniejszonym wymiarze godzin.

W związku z prowadzonym postępowaniem epidemiologicznym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej prosi o kontakt telefoniczny osoby, które w dniach od 27 lipca do
2 sierpnia 2020 roku były gośćmi restauracji i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19.

Pragniemy zapewnić, że od zawsze wysokie standardy bezpieczeństwa oraz higieny McDonald’s były i są przestrzegane z najwyższą starannością. Restrykcyjne procedury mycia oraz dezynfekcji są standardem systemu McDonald’s.  W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości oraz pracowników na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa, a także identyfikujemy potencjalne zagrożenia. Każdy pracownik restauracji mający kontakt z gośćmi stosuje środki ochrony osobistej (maseczka lub przyłbica oraz rękawiczki). Współpracujemy z odpowiednimi organami oraz jesteśmy przygotowani do podjęcia dalszych niezbędnych działań.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Dziennik Zachodni, o2.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje