środa, 17 marca 2021 08:26

Koronawirus w Urzędzie Gminy Zabierzów. Wprowadzono ograniczenia

Autor Aleksandra Tokarz
Koronawirus w Urzędzie Gminy Zabierzów. Wprowadzono ograniczenia

Zakażenie koronawirusem potwierdzono wśród pracowników UG Zabierzów. W związku z tym wprowadzono czasowe ograniczenia przyjmowania stron. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego podjęto takie decyzje.

- Ze względu na wykrycie przypadków koronawirusa wśród pracowników UG Zabierzów w dniu 09.03.2021 oraz systematyczny wzrost liczby osób zarażonych koronawirusem, dostrzegalny również na terenie powiatu krakowskiego i naszej Gminy zdecydowaliśmy o wprowadzeniu czasowego ograniczenia przyjmowania stron w Urzędzie Gminy Zabierzów od dnia 11 marca 2021 r - informuje samorząd.

Podstawową formą załatwiania spraw urzędowych pozostaje komunikacja elektroniczna (skrzynka podawcza EPUAP), adres tymczasowy Urzędu Gminy Zabierzów - zabierzow@zabierzow.org.pl lub telefon.

Akcja „Wspólny las” w Kleszczowie. Będą spacerować, by zapobiec wycinkom
21 marca 2021 lokalne inicjatywy społeczne, działające w różnych miejscach Polski, w szczególny sposób zaakcentują Międzynarodowy Dzień Lasów, który w 2012 roku został ustanowiony przez ONZ.

- Od dnia 11 marca 2021 r. osobiste stawiennictwo w Urzędzie Gminy, będzie możliwe wyłącznie po dokonaniu wcześniejszej, telefonicznej rezerwacji wizyty. W budynku Urzędu Gminy, na parterze, przygotowano specjalnie zabezpieczone stanowiska, bezpośredniej obsługi stron - czytamy w komunikacie Urzędu Gminy.

Rezerwacja wizyt nie dotyczy:

  • obsługi kasowej (w budynku przebywać będą mogły w tej sprawie maksymalnie 2 osoby) Uwaga! w związku ze zmianą pracy banku w Zabierzowie kasa będzie czynna codziennie do godziny 14.00.
  • zgodnie z wcześniejszymi ogłoszeniami wyłożenia planów zagospodarowania (w budynku przebywać będzie mogła w tej sprawie maksymalnie 1 osoba) i dyskusje publiczne w tym temacie, odbywają się normalnie.

Przy wejściu głównym do budynku Urzędu Gminy Zabierzów, umieszczona zostanie Skrzynka Podawcza, w której będzie można pozostawić, w sprawach niecierpiących zwłoki, wnioski/podania/dokumenty w formie papierowej.

Poważny wypadek w Kaszowie. Interweniowało LPR
Do poważnego wypadku doszło w miejscowości Kaszów w gminie Liszki. Poszkodowane zostały dwie osoby.

W przypadku potrzeby uzyskania potwierdzenia złożenia wniosku/podania/dokumentu, uprzejmie prosimy o wskazanie w jego treści adresu email lub nr fax Wnioskodawcy. Potwierdzenie złożenia zostanie przesłane na wskazany adres email w formie skanu lub formie papierowej na nr fax.

inf./fot. UG Zabierzów

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje