środa, 31 lipca 2019 12:32

Korzenna: Trwają prace przy budowie boiska w Koniuszowej

Autor Marzena Gitler
Korzenna: Trwają prace przy budowie boiska w Koniuszowej

Z nowego wielofunkcyjnego boiska korzystać będą uczniowie Szkoły Podstawowej w Koniuszowej im. gen. Franciszka Gągora oraz mieszkańcy tego sołectwa. Obiekt budowany bezpośrednio za budynkiem szkoły to efekt pozyskania dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, z którego przy pomocy pracowników Urzędu Gminy w Korzennej skorzystało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Koniuszowa.

Boisko wyposażone w sztuczną nawierzchnię poliuretanową (podobną do tej stosowanej na „Orlikach”) mieć będzie wymiary 40 m x 20 m. dodatkowo zaprojektowano strefy bezpieczeństwa wokół całego boiska o szerokości do 2 metrów.

W ramach realizowanego projektu finansowane jest także wyposażenie boiska w postaci bramek do piłki ręcznej, koszy oraz całego osprzętu potrzebnego do gry w siatkówkę. Za bramkami zamontowane zostaną dwa piłkochwyty o wysokości 16 metrów.

Dodatkowo dzięki zaangażowaniu finansowemu budżetu gminy obiekt zostanie ogrodzony przy czym od strony budynku szkoły zostanie zamontowany piłkochwyt ochronny. Z pozostałych stron boisko będzie miało zwykle ogrodzenie.

Boisko w trakcie roku szkolnego będzie przed południem dostępnie przede wszystkim dla uczniów szkoły w Koniuszowej, a poza godzinami lekcyjnymi korzystać będą mogli z niego wszyscy zainteresowani.

Całkowity koszt budowy obiektu wynosi ponad 451 tys. zł, a dofinansowanie z PROW to 278 tys. zł.

inf. UG Korzenna, foto arch. szkoły

Nowy Sącz - najnowsze informacje