wtorek, 14 grudnia 2021 10:19

Koszmarny wypadek w Grybowie. Maszyna drogowa wciągnęła mężczyznę

Autor Aleksandra Tokarz
Koszmarny wypadek w Grybowie. Maszyna drogowa wciągnęła mężczyznę

Do koszmarnego zdarzenia doszło podczas prac drogowych w Grybowie. Podczas uruchamiania frezarki do zrywania asfaltu 20-letni mężczyzna został wciągnięty przez maszynę. Jego nogi utkwiły w urządzeniu. Konieczna okazała się interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadek miał miejsce wczoraj, 13 grudnia, kilka minut po godzinie 13. Do działań na ulicę Jakubowskiego w Grybowie skierowane zostały zastępy straży pożarnej z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Grybów Biała, OSP Siołkowa, policja oraz karetka pogotowia ratunkowego.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że do maszyny drogowej został wciągnięty mężczyzna. Ratownicy medyczni obecni na miejscu zdarzenia zaopatrzyli osobę poszkodowaną. Działania strażaków skupiły się na wydobyciu mężczyzny z maszyny – relacjonują sądeccy strażacy.

Podjęto decyzję o skierowaniu na miejsce zdarzenia załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec przetransportował 20-latka z obrażeniami kończyn dolnych do szpitala w Tarnowie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 20-letni mężczyzna miał zostać wciągnięty przez frezarkę drogową do usuwania asfaltu podczas jej uruchamiania.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje