piątek, 11 czerwca 2021 09:45

Kraków. Będzie wiadukt nad torami w pobliżu Bonarki. Ruszają konsultacje

Autor Marzena Gitler
Kraków. Będzie wiadukt nad torami w pobliżu Bonarki. Ruszają konsultacje

Nowy wiadukt, który powstanie nad torami na ul. Fredry jest konieczny z powodu zwiększenia liczby kursujących tamtędy pociągów. Właśnie ruszyły konsultacje dla mieszkańców.

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia prowadzą konsultacje społeczne w sprawie koncepcji budowy wiaduktu na ulicy Aleksandra Fredry nad linią kolejową nr 94.

Fredry wiadukt Bonarka Kraków
Powstanie nowy wiadukt kolejowy na ul. Fredry obok Bonarki - mapa Głos 24 / Open StreetMaps
Kraków mapa Fredry
Rozpoczynają się konsultacje społeczne koncepcji wiaduktu na ul. Fredry - mapa Głos24 / Open StreetMaps

Budowa wiaduktu jest konieczna w związku z planowanym zwiększeniem częstotliwości kursowania pociągów oraz rozwojem terenów w rejonie ul. Fredry, w szczególności zabudowy mieszkaniowej. O koncepcji wiaduktu pisaliśmy tu:

Opracowano wstępną koncepcję wiaduktu na ul. Fredry
Miasto opracowało wstępną koncepcję wiaduktu w ciągu ul. Fredry nad linią kolejową nr 94. Głównym założeniem dokumentu było zaproponowanie bezkolizyjnego skrzyżowania z linią kolejową przy równoczesnym utrzymaniu połączenia drogowego pomiędzy ul. Fredry a ul. Tischnera. Przyjęte rozwiązanie posiada…

Uwagi do opracowania można zgłaszać za pomocą formularza konsultacyjnego dostępnego na stronie „Obywatelski Kraków” oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa w nieprzekraczalnym terminie do 2 lipca.

W ramach konsultacji przewidziano dyżury telefoniczne eksperta pod numerem telefonu 12 616 87 65, które odbędą się w piątek, 25 czerwca, w godz. 10.00-12.00 oraz w środę, 30 czerwca, w godzinach 17.00-19.00.

Odbędą się też spotkania z mieszkańcami. Pierwsze zaplanowano na środę, 23 czerwca, o godz. 17.00 w formie online. Drugie tradycyjnie - w poniedziałek, 28 czerwca, o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 56 przy ul. Fredry 65-71. Spotkanie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, a limit uczestników to 150 osób.

W ramach konsultacji, w dniach od 24 do 30 czerwca, możliwe będzie także zadawanie pytań w formie elektronicznej – e-mail: piotr.potoczek@um.krakow.pl.

foto: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje