Kolejny dzień trwa gaszenie pożaru Archiwum Miasta Krakowa. Na miejscu zwołano Sztab Kryzysowy. Co ustalono? - wyjaśnia Bartłomiej Rosiek, rzecznik prasowy KM PSP w Krakowie
- Na miejsce został ściągnięty ciężki sprzęt - mówi st. kpt. Bartłomiej Rosiek, rzecznik prasowy KM PSP w Krakowie, który opowiada o najnowszych decyzjach dowództwa straży pożarnej, kolejny dzień walczącej z ogniem w Archiwum Miasta Krakowa.
Jak wygląda akcja i co stwarza największe zagrożenie dla pracujących na miejscu strażaków? Czy, jak donoszą media, pożar powstał w kilku miejscach jednocześnie?
Jak informuje miasto, nadal nie udało się ugasić pożaru, który wybuchł w sobotę wieczorem. W akcji do tej pory wzięło udział już 200 strażaków.
Dziś na miejscu obecny był też prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.



foto: Mateusz Łysik
zobacz też:


