piątek, 22 kwietnia 2022 09:43

19. Cracovia Maraton. W weekend duże imprezy biegowe i olbrzymie utrudnienia

Autor Marzena Gitler
19. Cracovia Maraton. W weekend duże imprezy biegowe i olbrzymie utrudnienia

Na niedzielny 19. Cracovia Maraton do stolicy Małopolski przyjedzie tysiące uczestników z kraju i z zagranicy. Maraton i towarzyszące mu wydarzenia już od soboty spowodują duże utrudnienia dla kierowców i zmiany w komunikacji miejskiej.

Już w najbliższą niedzielę (24 kwietnia) o godz. 9 ruszy 19. Cracovia Maraton. Na trasie biegu pojawi się 5000 zawodników z całego kraju i zza granicy. Tradycyjnie już sportowe zmagania rozpoczną już w sobotę 23 kwietnia wydarzenia towarzyszące: Cracovia Maraton na Rolkach, Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (dystans 4,2 km) i Bieg Nocny (10 km).

Również w sobotę, 23 kwietnia organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla mieszkańców Krakowa i gości w strefie aktywności i strefie EKO przy Stadionie Wisły.

W związku imprezą wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zmiany można śledzić na stronie zis.krakow.pl. Rozpoczną się już w sobotę wieczorem i potrwają do czasu usunięcia zabezpieczeń trasy biegu. Obejmują niemal wszystkie dzielnice i wiele linii tramwajowych i autobusowych.

Dodatkowo MPK w Krakowie wprowadzi w niedzielę zmiany w komunikacji w związku ze Świętem Miłosierdzia Bożego i uroczystościami w Łagiewnikach.

fot. Szymon Gruchalski arch. Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie / malopolska.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje