wtorek, 12 maja 2020 12:30

Kuria podjęła kroki w sprawie kazania proboszcza o "9 idiotach" - kandydatach na prezydenta

Autor Mirosław Haładyj
Kuria podjęła kroki w sprawie kazania proboszcza o "9 idiotach" - kandydatach na prezydenta

Tarnowska Kuria Diecezjalna wydała oświadczenie dotyczące kontrowersyjnej wypowiedzi ks. Janusza Czajki, proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łąkcie Górnej (Gmina Żegocina).

W oświadczeniu Rzecznik Prasowy Biskupa Tarnowskiego, ks. Ryszard St. Nowak napisał, że podjęto w tej sprawie "odpowiednie kroki", które mają na celu "zbadanie sprawy i wyciągnięcie stosownych konsekwencji".

Poniżej całość komunikatu.

W związku z odbijającymi się szerokim echem kontrowersjami wokół treści wypowiedzianych przez ks. Janusza Czajkę, proboszcza parafii Łąkta, podczas homilii w niedzielę 10 maja br., informujemy, że Kuria Diecezjalna powzięła w tej sprawie odpowiednie kroki mające na celu zbadanie sprawy i wyciągnięcie stosownych konsekwencji.
Ks. Ryszard St. Nowak
Rzecznik Prasowy Biskupa Tarnowskiego

Przypomnijmy: w niedzielnym kazaniu proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łąkcie Górnej (Gmina Żegocina) nawiązał do debaty prezydenckiej, która odbyła się na antenie Telewizji Polskiej. W krążącym po sieci nagraniu fragmentu homilii pod adresem kandydatów pada stwierdzenie: "No, dziewięciu idiotów, nie boję się tego słowa powiedzieć, kłamców, na prezydenta, którzy kłamią bezczelnie".

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

Łąkta Górna: 9 idiotów i kłamców na prezydenta - ksiądz nawiązuje do debaty na niedzielnej mszy
W niedzielnym kazaniu proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łąkcie Górnej (Gmina Żegocina) nawiązał do debaty prezydenckiej, która odbyła się na antenie Telewizji Polskiej. W zamieszczonym na Twitterze fragmencie pod adresem kandydatów pada stwierdzenie: “No, dziewięciu i…

Inf.: diecezja.tarnow.pl
Fot.: Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łąkcie

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje