sobota, 13 lutego 2021 11:16

Laskowa. Popił z kolegą i... zgubił się w lesie! To mogło skoczyć się tragicznie

Autor Aleksandra Tokarz
Laskowa. Popił z kolegą i... zgubił się w lesie! To mogło skoczyć się tragicznie

Zima to bardzo trudny i niebezpieczny czas dla osób samotnych, nieporadnych, ale również nietrzeźwych, które niejednokrotnie są narażone na wychłodzenie organizmu, co zagraża ich życiu i zdrowiu. Przekonał się o tym 49-letni mieszkaniec gminy Limanowa, który wczoraj wieczorem, w stanie nietrzeźwości, zagubił się w lesie wracając do domu. Na szczęście z pomocą przyszli policjanci.

Wczoraj, około 18:00, z domu swojego kolegi w miejscowości Laskowa wyszedł 49-latek. Poszedł przez las w kierunku swojego domu. Do niego jednak nie dotarł.

- Kilka minut po godzinie 20:00 dyżurny limanowskiej jednostki policji otrzymał informację, iż nietrzeźwy mężczyzna prawdopodobnie zabłądził w lesie.  Po wielu próbach dyżurny nawiązał kontakt telefoniczny z zaginionym, który nie był w stanie określić swojej lokalizacji. Oświadczył jedynie że jest mu bardzo zimno i nie ma siły dalej się przemieszczać - tłumaczy policja.

Powiat limanowski. W regionie powstanie wieża widokowa. Wójtowie czterech gmin byli zgodni
Włodarze czterech gmin – Limanowej, Żegociny, Trzciany i Laskowej, byli zgodni. Wspólnie podjęli decyzję o wykorzystaniu części środków otrzymanych w ramach tarczy antykryzysowej dla gmin górskich na budowę wieży widokowej. Taka ma powstać na górze Kamionna. Wójtowie zgodnie stwierdzili jednak, że …

Z uwagi na mróz oraz intensywne opady śniegu – co stwarzało zagrożenie dla życia zbłąkanego, policjanci natychmiast ruszyli na poszukiwania. O zdarzeniu powiadomiono również straż pożarną oraz Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Z uwagi na szybko pogorszające się i bardzo trudne warunki atmosferyczne policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej pieszo zaczęli przeszukiwać las. Po około 2 kilometrach mundurowi znaleźli leżącego, częściowo zasypanego śniegiem mężczyzny, który nie był w stanie sam wstać.

- Policjanci, z uwagi na trudne leśne warunki, przenieśli go kilkaset metrów na najbliższy punkt orientacyjny, czyli szczyt wzniesienia, a następnie powiadomili Ochotniczą Straż Pożarną w Laskowej o swoim położeniu. Druhowie po dotarciu na wskazane miejsce pomogli przetransportować 49-latka do karetki pogotowia - dodaje policja.

Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Powiat limanowski. Urząd przywraca pełną bezpośrednią obsługę
Jeden z urzędów na terenie powiatu limanowskiego przywraca pełną bezpośrednią obsługę klientów. Dotychczas była ona prowadzona w tymczasowym punkcie kancelaryjnym w holu urzędu. Od środy, 10 lutego, w Urzędzie Gminy w Tymbarku [/informacje/limanowa] przywrócona została pełna bezpośrednia obsługa k…

Ta historia na szczęście skończyła się dobrze. O tej porze roku osoby bezdomne, starsze, mieszkające samotnie, nieporadne życiowo, czy też te, które incydentalnie znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu, należy objąć szczególną troską i opieką. Zima to trudny czas, dlatego też, mając wiedzę o osobie potrzebującej, wystarczy powiadomić odpowiednie służby.

fot. Małopolska Policja

Limanowa - najnowsze informacje