piątek, 12 lutego 2021 08:14

Powiat limanowski. W regionie powstanie wieża widokowa. Wójtowie czterech gmin byli zgodni

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat limanowski. W regionie powstanie wieża widokowa. Wójtowie czterech gmin byli zgodni

Włodarze czterech gmin – Limanowej, Żegociny, Trzciany i Laskowej, byli zgodni. Wspólnie podjęli decyzję o wykorzystaniu części środków otrzymanych w ramach tarczy antykryzysowej dla gmin górskich na budowę wieży widokowej.

Taka ma powstać na górze Kamionna. Wójtowie zgodnie stwierdzili jednak, że sama wieża widokowa nie wystarczy, aby zatrzymać turystę na dłużej. Do tego potrzebna jest cała infrastruktura, która przyczyni się do spędzenia w sposób atrakcyjny, czasu w tych gminach. Mowa o parkingach, miejscach odpoczynku czy ławeczkach.

Spotkanie, do którego doszło 9 lutego w Urzędzie Gminy Żegociny, było także okazją do wymiany poglądów oraz doświadczeń każdej z gmin w kwestii pobudzania turystyki w dobie pandemii.

Przypomnijmy, Gmina Żegocina jako gmina położona na terenach górskich otrzyma z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pomoc w wysokości około 1,3 mln zł, z czego na budowę wieży widokowej na Kamionnej zostanie przeznaczone około 250 tys. zł.

Sensacyjny medal w Finlandii. Nowa gwiazda z Kasiny Wielkiej!
Karolina Kaleta została medalistką mistrzostw świata juniorów w biegach narciarskich. 18-latka zajęła trzecie miejsce w sprincie techniką klasyczną w Vuokatti. - Ten medal jest dla mnie wielką niespodzianką. Celem było, by pobiec lepiej niż w ubiegłorocznych mistrzostwach świata, a tymczasem stanęł…

Taki sam wkład finansowy poniesie każda z gmin partycypujących w projekcie. Obecnie trwa załatwianie formalności potrzebnych do uzyskania pozwolenia na rozpoczęcie budowy.

fot. Gmina Żegocina

Limanowa - najnowsze informacje