Dziś, o 9:50 limanowscy strażacy zostali postawieni na równe nogi. Wszystko za sprawą wiadomości o pojemniku z toksycznym gazem, który miał znajdować się w Urzędzie Gminy w Limanowej.
Jak podaje portal limanowa.in informacja o podejrzanym pakunku z toksycznym gazem dotarła do urzędników w wiadomości mailowej. Pojemnik miał zostać umieszczony na terenie budynku Urzędu Gminy w Limanowej przy ul. Matki Boskiej Bolesnej.
Personel placówki został ewakuowany, a strażacy wyznaczyli strefę zagrożenia i zabezpieczyli miejsce.
Aktualnie na miejscu pracuje policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Trwają czynności wyjaśniające, mające na celu ustalenie czy wiadomość była prawdziwa.
fot. Powiat Limanowski 112








![[29.03.2026] Niedziela Palmowa z deszczem i śniegiem w górach. Termometr może zmylić](https://cdn.glos24.pl/2026/03/efraimstochter-nature-3243717_1280_w300.webp)










