wtorek, 4 sierpnia 2020 13:44

Limanowa: Okradli dom, a w trakcie ucieczki za kierownicą siedział pijany mężczyzna

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa: Okradli dom, a w trakcie ucieczki za kierownicą siedział pijany mężczyzna

Trzej mężczyźni, którzy włamali się do domu w Męcinie, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz Posterunku Policji w Łukowicy. Z miejsca zdarzenia rabusie uciekali samochodem, który prowadził pijany mężczyzna.

We wtorek (28.07) około godziny 22 właściciel domu jednorodzinnego w miejscowości Męcina (gmina Limanowa) poinformował Policję, że po przyjeździe na swoją posesję zauważył wybitą szybę w jednym z okien. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że z domu skradzione zostały m.in. telefon, telewizor, odtwarzacz DVD, a z garażu dwie lampy od ciągnika Zetor. Straty zostały łącznie oszacowane na około 3 tysiące złotych.

Oficer dyżurny przekazał podległym patrolom informacje o zdarzeniu. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz Posterunku Policji w Łukowicy już po kilku godzinach zlokalizowali i zatrzymali do kontroli pojazd marki Suzuki – informuje Komenda Powiatowa Policji w Limanowej.

Samochodem jechało trzech mężczyzn w wieku 33, 46 oraz 54 lata. Policjanci znaleźli w pojeździe część przedmiotów, które pochodziły z kradzieży. Kierujący samochodem 54-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało 2,7 promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania samochodem i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Cała trójka została zatrzymana. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

info KPP Limanowa, fot. ilustracyjne

Limanowa - najnowsze informacje