poniedziałek, 8 lutego 2021 12:13

Limanowa. Powiat zaprasza na świąteczny kiermasz. Mimo pandemii

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa. Powiat zaprasza na świąteczny kiermasz. Mimo pandemii

Na 24 marca zaplanowano, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej, Powiatowy Kiermasz Wielkanocny. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia w tym roku będzie obowiązywał limit miejsc.

- Coraz bliżej Święta Wielkanocne, to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Święcenie palm, bogato zdobione koszyczki, przepyszne wypieki czy pięknie malowane pisanki, to tylko niektóre tradycje i zwyczaje. Dlatego, aby wprowadzić Was w ten przedświąteczny klimat, po raz kolejny zapraszamy na Powiatowy Kiermasz Wielkanocny – informuje Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Podczas Kiermaszu będzie można zakupić wielkanocne rękodzieła m.in. pisanki, palmy, stroiki, serwety, wyroby hafciarskie oraz inne ozdoby i dekoracje świąteczne, jak również wypieki wielkanocne. Będą to dzieła rąk lokalnych artystów oraz Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu.

Mieszkańcy Limanowej wkrótce będą mogli korzystać z nowego obiektu. Prace dobiegają końca
W najbliższych dniach zakończą się prace przy budowie wielopoziomowego parkingu powstającego obok limanowskiej Bazyliki. W samym centrum miasta przybędzie 250 nowych miejsc parkingowych. W czwartek 4 lutego na miejscu realizowanej inwestycji spotkali się członkowie Komisji Gospodarki Komunalnej, Be…

Przedświąteczny Kiermasz odbędzie się 24 marca 2021 r./środa/ w godzinach 09.00 -15.00 na placu parkingowym przy Starostwie Powiatowym w Limanowej  (ul. J. Marka 9).

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia w tym roku będzie obowiązywał limit miejsc – 10 stoisk. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 22 lutego 2021 r.

fot. Powiat Limanowski

Limanowa - najnowsze informacje