piątek, 26 marca 2021 09:03

Limanowa. W planach duża inwestycja. „Ułatwi komunikację na terenie miasta”

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa. W planach duża inwestycja. „Ułatwi komunikację na terenie miasta”

Z funduszu przeciwdziałania skutkom Covid-19, z puli przeznaczonej na wsparcie gmin górskich, Miasto Limanowa pozyskało kwotę przeszło 7 mln złotych. To środki stanowiące 85% wartości zadania, które ma przede wszystkim ułatwić komunikację na terenie miasta.

- Pozyskanie środków na realizację zadania to dla mieszkańców miasta bardzo dobra wiadomość – podkreśla burmistrz Władysław Bieda. - Budowa mostu pozwoli na otwarcie czwartego wlotu ronda turbinowego i prowadzenie ruchu na moście w obu kierunkach, co znacznie ułatwi komunikację na terenie miasta, odciążając ulicę Piłsudskiego.

Budowę mostu w ciągu ul. Lipowej przewidziano na okres od lipca br. do października 2023 r.. Realizacja prac ruszy jednak po przebudowie skrzyżowania w ciągu ulic Jana Pawła II, Piłsudskiego, Kopernika i Kolejowej. Ta ma trwać od początku kwietnia do końca tego roku. - Tym sposobem uda się uniknąć zakorkowania miasta, co miałoby miejsce przy jednoczesnej realizacji dwóch tak dużych inwestycji – dodaje burmistrz.

Wielkanocna Palma stanęła już na limanowskim rynku
18 metrów wysokości, kwiaty, bukszpan i bazie. Tak wygląda palma wielkanocna, która, jak co roku, pojawiła się na limanowskim rynku.

Nowy most w ciągu ul. Lipowej ma mieć ponad 53 metry długości i 12 metrów szerokości. Całkowity koszt jego powstania  to 8 mln 350 tys. zł, więc przy pozyskanym dofinansowaniu w wysokości 7 mln 100 tys. zł, budowa obiektu wyniesie samorząd jedynie 1 mln 250 tys. zł.

fot. UM Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje