wtorek, 21 grudnia 2021 10:57

Limanowa. Wybrano najpiękniejszą ozdobę choinkową z motywem regionalnym. Zachwyca!

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa. Wybrano najpiękniejszą ozdobę choinkową z motywem regionalnym. Zachwyca!

Podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego organizowanego przez Powiat Limanowski na rynku w Limanowej, w Powiatowym centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbyło się podsumowanie wyników II Powiatowego Konkursu na Ozdobę Choinkową. Motywem przewodnim prac miały być oczywiście elementy związane z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, ale również odnoszące się do regionu powiatu limanowskiego oraz tutejszych tradycji świątecznych.

19 grudnia o godzinie 10:00 wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu na Ozdobę Choinkową z Motywem Regionalnym spotkali się w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej na Limanowskim Rynku, gdzie Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga uroczyście przekazał laureatom nagrody i wyróżnienia. Następnie podziękował uczestnikom za udział w tej inicjatywie, gratulując autorom wykonania wspaniałych ozdób choinkowych oraz zamiłowania do lokalnych tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, którą dzięki swojej sztuce zachowują i przekazują. Podziękował również towarzyszącym im bliskim za motywowanie i wspieranie artystów, zwłaszcza tym najmłodszych, do poznawania bogactwa świątecznych zwyczajów i sztuki regionu.

Podczas spotkania popłynęły również życzenia świąteczne i noworoczne, a uczestnicy mieli okazję wziąć udział w trwającym na płycie limanowskiego rynku Kiermaszu Bożonarodzeniowym.

W tegorocznej edycji konkursu wpłynęły łącznie 24 prace, które oceniała konkursowa w składzie: Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski, Beata Woźny – florystka, Zofia Stanisz Zoń – prowadząca warsztaty w sekcji artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku , Mateusz Pietrzak – Dyrektor Biura Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej oraz Joanna Zawada – pracownik Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej, przyznając dla zwycięzcy nagrodę główną – bon w wysokości 500 zł oraz trzy wyróżnienia.

I Miejsce : Zofia Filipiak

„Aniołek z filcu ręcznie haftowany muliną”

  • Wyróżnienia:

1. Maria Faltyn:

Konkurs Ozdoba Choinkowa z Motywem Regionalnym / fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej

2. Anna Górska:

Konkurs Ozdoba Choinkowa z Motywem Regionalnym / fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej

3. Janina Kajzar – stowarzyszenie „Gorczańskie rękodzieło”

Konkurs Ozdoba Choinkowa z Motywem Regionalnym / fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej

Limanowa - najnowsze informacje