piątek, 20 wrzesień 2019 10:44

Ponad milion złotych dla OSP. Kto dostanie pieniądze na nowe wozy?

Napisała

Ponad 1 mln zł trafi do sześciu małopolskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Biegonic (pow. nowosądecki), Męciny i Przyszowej (pow. limanowski), Szalowej (pow. gorlicki), Zachełmnej (pow. suski) i Zawady (pow tarnowski). Umowy gwarantujące przyznanie dofinansowania na zakup nowych wozów ratowniczo-gaśniczych w obecności marszałka Witolda Kozłowskiego, wicemarszałka Łukasza Smółki i wicewojewody Zbigniewa Starca podpisali Kazimierz Koprowski, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Anna Biederman-Zaręba, wiceprezes WFOŚiGW oraz przedstawiciele poszczególnych jednostek. W wydarzeniu uczestniczył również udział radny województwa Grzegorz Biedroń.

- Nie bez powodu to właśnie strażacy – ochotnicy i zawodowcy – cieszą się największym zaufaniem Polaków. To właśnie oni jako pierwsi są na miejscu różnych zdarzeń – pomagają, ratują i angażują się w życie lokalnych społeczności. Bardzo się cieszę, że kolejny raz jednostki OSP z naszego regionu otrzymają potrzebne wsparcie w postaci nowych wozów ratowniczo-gaśniczych - mówił marszałek Witold Kozłowski.

Warto dodać, że Województwo Małopolskie od lat konsekwentnie wspiera działania Ochotniczych Straży Pożarnych, realizując dwa kluczowe programy Bezpieczna Małopolska i Małopolskie Remizy.

- Strażacy-ochotnicy swoją postawą udowadniają, że w sytuacji zagrożenia zawsze możemy na nich liczyć. Przez 365 dni roku, o każdej porze dnia i nocy są gotowi nieść pomoc czy to podczas powodzi czy podczas pożaru, dlatego konsekwentnie potrzebują naszego wsparcia - dodał wicemarszałek Łukasz Smółka.

Ogólnopolski Program Finansowania Służb Ratowniczych, w ramach którego podpisano umowy, ma na celu wsparcie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych czy podczas usuwania skutków zagrożeń. Do tej pory Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie podpisał już 42 umowy z przedstawicielami małopolskich Ochotniczych Straży Pożarnych.

inf. i foto: UMWM

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 1. Więcej na GŁOS24
 2. BIZNES
 3. STYL ŻYCIA
 4. ZDROWIE I URODA
 5. MOTORYZACJA
 6. KULTURA
 7. SPORT
 8. TURYSTYKA
 9. EDUKACJA
 10. POLITYKA
 11. GOTOWANIE
 12. MAŁOPOLSKA