czwartek, 15 października 2020 12:45

"Mamy dość pandemio-psychozy". Organizatorka Marszu o Wolność mówi o petycjach w sprawie powrotu normalności

Autor Marzena Gitler
"Mamy dość pandemio-psychozy". Organizatorka Marszu o Wolność mówi o petycjach w sprawie powrotu normalności

Organizatorzy sobotniego "Marszu o Wolność" w Krakowie przygotowali dwie petycje - do wojewody małopolskiego Łukasza Kmity i premiera Mateusza Morawieckiego. Czego się domagają - wyjaśnia jedna z organizatorek protestu, Sylwia Ciszewska.

W sobotę, 10 października kilka tysięcy przeciwników obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, wzięło udział w proteście, który odbył się na Rynku Głównym w Krakowie.

Podczas manifestacji zbierano podpisy pod petycją w sprawie przywrócenia normalności. Dlaczego ją przygotowano i do kogo jest adresowana - pytamy organizatorkę jednego ze zgromadzeń, Sylwię Ciszewską z Marszu o Wolność Kraków. - Dlaczego nie chcą nosić masek i nie wierzą w przerażające dla innych liczby zakażeń? - posłuchaj naszej rozmowy nagranej na sobotnim proteście na krakowskim Rynku.

Warto dodać, że petycje zaniesiono w czasie marszu do Urzędu Marszałkowskiego i złożono na ręce Dyrektor Wydziału Zdrowie Ewy Podłęckiej.

Organizatorzy i uczestnicy wydarzenia, zrzeszeni na facebookowej grupie Marsz o Wolność Kraków zapowiadają swój udział w ogólnopolskim proteście przeciwko pandemii, który odbędzie się 24 października w Warszawie.

foto: Marsz o Wolność Kraków i M. Gitler

zobacz też:

Koronawirus. Dr. Zbigniew Martyka: Terapia okazała się gorsza niż choroba
Kierownik oddziału obserwacyjno-zakaźnego szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej, znany ze swojej krytyki ogłoszenia pandemii koronawirusa, Zbigniew Martyka apeluje o przestanie traktowania zakażenia Covid jak wyjątkowej choroby.
[WIDEO]”Żyjemy w pandemii strachu. Czas się obudzić!” - antycovidowcy w Krakowie wzywają do buntu przeciw rządowym zaleceniom
W sobotę, 5 września na krakowskim rynku spotkali się przeciwnicy ogłoszenia pandemii i wprowadzanych przez ministerstwo zdrowia ograniczeń.
Mamy dość oszukiwania Polaków. Antycovidowy protest w Krakowie
Nie pozwolę sobie założyć maseczki, nie zgadzam się na to - mówił Stanisław Żółtek na wiecu, który odbył się w sobotę na krakowskim Rynku. Oprócz polityków wzięli w nim udział zwykli mieszkańcy, którzy domagali się prawdy i wolności.
Rząd nie powinien wprowadzać lockdownu? W sobotę protest w Krakowie
Rząd nie powinien wprowadzać lockdownu. To jest nie do przyjęcia, że bez żadnych podstaw medycznych został zamknięty nasz rynek - mówi Jolanta Duda, organizatorka antycovidowego spotkania w Krakowie. Gdzie i kiedy się odbędzie i jaki cel stawiają sobie organizatorzy?
“Rząd nie może prowadzić rebelii robiąc rzeczy wbrew prawu” - przeciwnicy pandemii protestowali w Krakowie [VIDEO]
Wyszli na ulice nie tylko dlatego, że nie chcą nosić maseczek. Zarzucają rządzącym bezprawne działanie: łamanie ustawy o przeciwdziałania chorobom zakaźnym i konstytucji. Jakie argumenty padały na Marszu o Wolność w Krakowie?
Kraków. Domagamy się powrotu do normalności - protest przeciwko rządowym obostrzeniom
W Krakowie odbył się dziś protest przeciwko ograniczeniom związnym z pandemią koronawirusa. Na Rynku Głównym przed pomnikiem Adama Mickiewicza zebrała się grupa ponad 500 osób.
“Obostrzenia związane z pandemią są absurdalne”. W sobotę “Marsz o Wolność” w Krakowie
W sobotę 10 października w Krakowie odbędzie się “Marsz o Wolność” - ogólnopolskie wydarzenie organizowane jest przez przeciwników restrykcji związanych z pandemia koronawirusa. O tym dlaczego i przeciwko czemu protestują rozmawiamy z organizatorami zgromadzeń Sylwią Ciszewską i Markiem Majcherem.
koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje