wtorek, 22 lutego 2022 12:37

Marszałek Małopolski zadeklarował ponowne wsparcie remontu mostu w Ostrowie

Autor Katarzyna Jamróz
Marszałek Małopolski zadeklarował ponowne wsparcie remontu mostu w Ostrowie

Do tej pory Województwo Małopolskie wsparło tę inwestycję kwotą miliona złotych. Kolejne dofinansowanie ma pomóc dokończyć generalny remont przeprawy na Dunajcu.

– Deklaracja o kolejnym dofinansowaniu remontu mostu w Ostrowie, to efekt moich spotkań z tarnowskimi starostami i nienagannej współpracy między Urzędem Marszałkowskim a Powiatem Tarnowskim. Budowa tej przeprawy to ważna inwestycja na drogowej mapie Małopolski, na którą czeka wielu mieszkańców regionu

- podkreśla marszałek Witold Kozłowski.

Remont mostu w Ostrowie jest jedną z najważniejszych inwestycji ostatnich lat w powiecie tarnowskim. Most został zamknięty dla ruchu w listopadzie 2019 roku ze względu na zły stan techniczny. Pod koniec września 2020 rozpoczęła się rozbiórka starej przeprawy na Dunajcu i montaż nowej konstrukcji. Obecnie trwają prace wykończeniowe, a most ma być oddany do użytku w kwietniu bieżącego roku. Łączny koszt remontu to ok. 35 milionów złotych.

Ponadto pomiędzy województwem małopolskim, a powiatem tarnowskim trwają rozmowy i konsultacje dotyczące możliwości powstania mostu w miejscu przeprawy promowej w Otfinowie k. Żabna, w ciągu drogi powiatowej prowadzącej z Dąbrowy Tarnowskiej. To odpowiedź na apele mieszkańców i lokalnych samorządowców o realizację takiej inwestycji.

Inf./Fot.: Małopolska.pl

Tarnów - najnowsze informacje