czwartek, 1 kwietnia 2021 07:46

Masowy Punkt Szczepień także w Nowym Sączu. Gdzie powstanie?

Autor Aleksandra Tokarz
Masowy Punkt Szczepień także w Nowym Sączu. Gdzie powstanie?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia, w II kwartale 2021 roku powstaną nowe miejsca szczepień. Wśród nich jeden punkt samorządowy w każdym powiecie. Masowy Punkt Szczepień powstanie też w Nowym Sączu. O  takich planach poinformował prezydent Ludomir Handzel.

- Wprowadzamy rewolucyjną możliwość. Do tej pory mogły szczepić tylko podmioty prowadzące działalność medyczną. Teraz szczepienia będą mogli wykonywać ratownicy medyczni i pielęgniarki. W II kw. wprowadzimy również punkty drive-thru i na pewnym etapie II kw. szczepienia w zakładach pracy - jeśli pracodawca będzie miał min. 500 osób do zaszczepienia i zorganizuje zespół i zabezpieczenie, to otrzyma szczepionki – mówił podczas konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk. Oprócz wspomnianych miejsc, będą to także - szpitale tymczasowe, jeden szpital tradycyjny w każdym powiecie, przychodnie POZ oraz jeden punkt samorządowy.

Masowy punkt szczepień, według zapowiedzi, powstanie w Tauron Arenie Kraków. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita stwierdził, iż “chciałby, żeby Kraków był pierwszym dużym miastem wojewódzkim masowo zaszczepionym”.

Kraków pierwszym dużym miastem masowo zaszczepionym? W Tauron Arenie powstanie punkt szczepień
– Naszym celem jest mocne przyspieszenie procesu szczepień w Małopolsce i w Krakowie. W krakowskiej Tauron Arenie powstanie duży punkt do szczepień populacyjnych – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita podczas briefingu prasowego.

Śladami Krakowa poszedł Tarnów. Arena Jaskółka, która do tej pory miała być szpitalem tymczasowym, także zostanie miejscem szczepień. Szczepić będzie też samorząd Tarnowa. Taki punkt powstanie w hali przy ul. Gumniskiej.

Samorząd Tarnowa też będzie szczepić
W związku ze zmienionymi zasadami szczepień przeciwko COVID-19, które umożliwiają samorządom włączenie się do tych działań, prezydent Tarnowa rozpoczął prace nad uruchomieniem kolejnych punktów szczepień w mieście. Zajęcie się sprawą polecił dwóm spółkom.

Nowy Sącz nie pozostaje jednak w tyle. Dobrą wiadomość przekazał prezydent miasta Ludomir Handzel. - Zakończyliśmy właśnie telekonferencję z Panem Wojewodą. Nowy Sącz włącza się w organizację na terenie miasta Masowych Punktów Szczepień. Dzięki temu wszyscy chętni do zaszczepienia Mieszkańcy będą mogli to uczynić w swoim mieście. Zaraz przystępuję do spraw organizacyjnych. Mam nadzieję, że samych szczepionek nie zabraknie… - napisał w mediach społecznościowych.

Jak na razie nie zdradził szczegółów dotyczących lokalizacji punktu i terminu jego otwarcia.

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje