piątek, 24 stycznia 2020 12:43

Medale dla długoletnich par małżeńskich z Trzebini

Autor Katarzyna Domagała
Medale dla długoletnich par małżeńskich z Trzebini

Do 15 lutego Urząd Stanu Cywilnego w Trzebini czeka na wnioski od osób, świętujących 50-lecie małżeństwa, które chciałaby otrzymać z tej okazji „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Odznaczenia przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Wnioski o nadanie medalu przedstawiają mu wojewodowie nie wcześniej niż w roku kalendarzowym, w którym pary obchodzą 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Jubilatów, którzy pragną otrzymać odznaczenia, zgłasza wojewodom Urząd Stanu Cywilnego.

W związku z tym trzebiński Urząd Stanu Cywilnego prosi zainteresowanych o składanie wniosków wraz ze zgodą na wykorzystanie wizerunku i przetwarzanie danych osobowych w celach promocji Gminy Trzebinia w terminie do 15 lutego 2020 roku.

Równocześnie przypomina, że w gminie Trzebinia medale otrzymują także pary, obchodzące 60-tą, 65-tą oraz 70-tą rocznicę zawarcia małżeństwa. Przyznaje je Burmistrz Miasta Trzebini. I w tym przypadku konieczne jest zgłoszenie. Może go dokonać rodzina osobiście lub telefonicznie pod nr telefonu: 32 711 10 38 lub 32 711 10 93.

Info, foto: trzebinia.pl

Chrzanów - najnowsze informacje