piątek, 27 marca 2020 18:46

Miechów. W sprawie Szpitala św. Anny zebrała się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Co ustalono?

Autor Mirosław Haładyj
Miechów. W sprawie Szpitala św. Anny zebrała się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Co ustalono?

W nadzwyczajnych okolicznościach i w nadzwyczajnie zwołanym trybie, zachowując środki bezpieczeństwa związane z epidemią koronawirusa, w piątek 27 marca 2020 r. zebrała się Rada Powiatu Miechowskiego.

Sesja zwołana była głównie po to, by zatwierdzić sprawozdanie finansowe Szpitala św. Anny w Miechowie i przy tej okazji z budżetu powiatu miechowskiego pokryć ujemny wynik finansowy Szpitala za 2019 rok w wysokości 567 546 zł. Pośpiech w tym działaniu związany jest z trudną sytuacją finansową powiatowej lecznicy, spowodowaną panującą w kraju epidemią koronawirusa.

Szpital w ostatnim czasie przeznaczył znaczne środki na przygotowanie się do walki z epidemią, zaopatrując się w odpowiedni sprzęt oraz środki ochronne. Uzupełniając pilnie zeszłoroczną stratę, władze powiatu miechowskiego niezwłocznie odpowiedziały tym samym na apel dyrektora Mirosław Drożdża, by wesprzeć finansowo powiatową lecznicę. Należy podkreślić, że Decyzją Zarządu Powiatu z 23 marca, na miechowski Szpital dodatkowo przekazano ponad 100 tys. zł z rezerwy kryzysowej.

Dyrektor Mirosław Dróżdż podkreślał, że wiele lokalnych grup społecznych i firm na co dzień wspiera Szpital św. Anny w pozyskiwaniu środków i materiałów ochronnych.

Jak wspomniał dyrektor, na stronie internetowej szpitala opublikowano nr konta, na który można wpłacać pieniądze na rzecz miechowskiego szpitala. Dotychczas wpłynęło około 1400 zł od osób prywatnych. Informował także, że Szpital ma otrzymać karetkę transportową od Totalizatora Sportowego.

Na zakończenie sesji, przewodniczący Rady Krzysztof Świerczek w imieniu społeczeństwa podziękował pracownikom służby zdrowia za ich oddaną pracę i służbę na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Oprócz wspomnianych, na sesji nadzwyczajnej Rada Powiatu Miechowskiego przyjęła jeszcze uchwały dotyczące:

  • funkcjonowania pomocy społecznej w Powiecie Miechowskim,
  • funkcjonowania pieczy zastępczej w Powiecie Miechowskim,
  • zmiany uchwały budżetowej Powiatu Miechowskiego na 2020 r.
Koronawirus w Małopolsce. Oprac. Głos24.pl
Infogram
koronawirus najnowsze informacje

Fot. i inf.: Starostwo Powiatowe w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje