piątek, 29 stycznia 2021 10:27

Mieszkania pod inwestycję w Krakowie - gdzie najlepiej kupić kawalerkę?

Autor Artykuł sponsorowany
Mieszkania pod inwestycję w Krakowie - gdzie najlepiej kupić kawalerkę?

Kraków to bez wątpienia jedno z najbardziej atrakcyjnych miast w Polsce. Dotyczy to zarówno jego bogatej historii, jak i doskonałych warunków życiowych. Kraków posiada także jeden z najbardziej rozwiniętych rynków nieruchomości w Polsce, gdzie dużą popularnością cieszą się kawalerki, które za relatywnie niską cenę oferują dużą funkcjonalność. Są one również częstym punktem inwestycyjnym w dużych miastach. Gdzie najlepiej kupić kawalerkę w Krakowie? Odpowiadamy.

Kawalerka jako mieszkanie pod inwestycję?

Kawalerka to potoczne określenie małego mieszkania, które posiada tylko 1 pokój z aneksem kuchennym oraz łazienką. Jego mała powierzchnia przekłada się na znacznie niższą cenę nieruchomości niż w przypadku wielopokojowych lokali. Jednocześnie, kawalerka jest doskonałym rozwiązaniem dla par oraz osób mieszkających samotnie. Wynika to faktu, iż mogą kupić albo wynająć takie mieszkanie za niższą cenę i bez konieczności dzielenia go z innymi osobami.

Dlatego kawalerki są doskonałą inwestycją nieruchomościową w dużych miastach, które swoimi walorami przyciągają młodych ludzi. Dokonując zakupu kawalerki w odpowiedniej lokalizacji, mamy niemal gwarancję dużego popytu na wynajem, co doskonale wpływa na bezpieczeństwo inwestycji. Zatem gdzie znajdziemy najlepsze kawalerki na sprzedaż w Krakowie?

Najlepsze dzielnice Krakowa

Każdego roku sporządzane są rankingi dzielnic, które oceniają każdą jednostkę administracyjną Krakowa pod różnymi względami. Są one tworzone na podstawie danych statystycznych oraz ankiet przeprowadzanych wśród mieszkańców dzielnic. Dzielnicami, które cieszą się najlepszą renomą pod względem bezpieczeństwa oraz jakości życia są: Bronowice, Mistrzejowice, Zwierzyniec i Łagiewniki. Jednak nie zawsze najpopularniejsze dzielnice przekładają się na największą atrakcyjność dzielnicy pod względem zakupu kawalerki.

W przypadku młodych mieszkańców, liczy się przede wszystkim bliskość centrum miasta, łatwy dostęp do uczelni i duża liczba punktów usługowych w pobliżu mieszkania. Natomiast na obrzeżach miasta, gdzie zlokalizowane są prestiżowe dzielnice osiedlają się zazwyczaj rodziny z dziećmi i starsze osoby, które potrzebują odpoczynku i regeneracji z dala od hałasu oraz gęstej zabudowy.

Gdzie kupić kawalerkę w Krakowie?

Kraków to z pewnością miasto akademickie. Każdego roku przyjeżdżają tu tysiące studentów, którzy wybierają liczne krakowskie uczelnie wyższe, cieszące się renomą w całej Polsce. Należą do nich m.in.: Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska oraz Uniwersytet Ekonomiczny. Ma to przełożenie również na wysoki popyt na wynajem kawalerek w ich okolicach. Z tego powodu, bardzo częstym wyborem wśród studentów jest dzielnica Krowodrza, w pobliżu, której zlokalizowanych jest wiele uczelni. Kolejnym ważnym czynnikiem dla młodych osób poszukujących kawalerek jest bliskość centrum życia towarzyskiego, które daje wiele możliwości spędzania wspólnego czasu ze znajomymi. W tym wypadku, najlepiej wypadają dzielnice blisko centrum, jak Stare Miasto, Kazimierz, oraz Dębniki.

Niedaleka odległość od centrum miasta, oferującego wiele punktów usługowych jest istotna nie tylko dla samych studentów, ale także dla wszystkich młodych osób, które chcą brać aktywny udział w życiu miasta. Co więcej, centrum miasta gwarantuje także bliski dostęp do rynku pracy, co stanowi ważny czynnik dla młodych ludzi. Dlatego kolejnymi dzielnicami, które warto rozważyć pod względem zakupu kawalerki jako inwestycji są: Grzegórzki oraz Stare Podgórze. Przy wyborze odpowiedniej dzielnicy pod inwestycję musimy brać pod uwagę przede wszystkim udogodnienia związane z możliwością prowadzenia aktywnego życia, które przełożą się na zabezpieczenie naszej inwestycji pod względem dużego popytu na wynajem.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje