piątek, 3 grudnia 2021 08:40

Minister zdrowia: „Te grupy powinny podlegać obowiązkowi szczepień”. O kim mowa?

Autor Aleksandra Tokarz
Minister zdrowia: „Te grupy powinny podlegać obowiązkowi szczepień”. O kim mowa?

- Wirus nie zna granic, jeśli nie drogą powietrzną, to przedostanie się drogą kołową – stwierdził na antenie Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, iż pojawienie się na świecie nowego wariantu Omikron wywraca dotychczasowe prognozy rozwoju pandemii. Jednocześnie przyznał, iż pewne grupy społeczne powinny podlegać obowiązkowym szczepieniom przeciw Covid-19.

Tragiczne dane dotyczące kolejnych zakażeń koronawirusem spływają w tym tygodniu. Codziennie, wskutek wcześniej zdiagnozowanych chorób umiera nawet po 500 osób. – Teraz pozostają znaki zapytania, co będzie dalej, czy będziemy obserwowali spadki i tego mamy nadzieję się spodziewać, czy jednak będziemy mieli do czynienia z takim ustabilizowanym wysokim poziomem i to jest scenariusz nieciekawy – powiedział w Polsat News minister zdrowia.

Wirus nie zna granic, jeśli nie droga powietrzną, to przedostanie się drogą kołową – stwierdził na antenie telewizji minister zdrowia. Powtórzył swoje przekonanie, że pojawienie się na świecie nowego wariantu Omikron, wywraca dotychczasowe prognozy rozwoju pandemii. – Zupełnie zmienia rzeczywistość. Prognozy, które prezentowaliśmy, będąc przekonanym, że w okresie przedświątecznym zakażania będą spadać, te prognozy są teraz obarczone ryzykiem – dodał.

Uważam, że ludzie powinni mieć prawo wyboru co do szczepień przeciw COVID-19. Natomiast medycy, nauczyciele i służby mundurowe powinni podlegać obowiązkowi szczepień – stwierdził szef MZ.

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje