środa, 26 czerwca 2019 14:14

Moc sportowych emocji na Górze Żar w HEAT Games – pierwszej edycji ekstremalnych igrzysk czterech żywiołów

Autor Mirosław Haładyj
Moc sportowych emocji na Górze Żar w HEAT Games – pierwszej edycji ekstremalnych igrzysk czterech żywiołów

W dniach od 26 do 28 lipca tego roku odbędzie się pierwsza edycja zawodów HEAT Games - igrzysk czterech żywiołów - całkowita nowość na arenie wydarzeń sportowych.

Wydarzenie będzie widowiskowe i ekstremalne. Zawodnicy pod presją czasu walczyć będą z wymagającymi trasami oraz głodnymi zwycięstwa rywalami. Do tego dojdą akrobacje na wysokości kilku metrów oraz zmagania z najbardziej nieprzewidywalnymi żywiołami - wodą i powietrzem. Organizatorzy pewni są jednego - całość dostarczy kibicom niesamowitego, jedynego w swoim rodzaju widowiska. Widzowie otrzymają sporą dawkę adrenaliny, a rozgrywane zawody pozwolą im poczuć ducha rywalizacji na całkiem nowym poziomie.

Główną ideą zawodów jest rozegranie ich w środowisku czterech żywiołów:

H – hydro, czyli woda. Zachodnie stoki Góry Żar opadają do Jeziora Międzybrodzkiego. To właśnie na jego tafli rozegrane zostaną pierwsze nieoficjalne Mistrzostwa Świata w wakeboardzie za samochodem.

  • Quicksilver Van Wake Worlds – Wake HEAT to zawody, które zlokalizowane będą wzdłuż starej drogi do Żywca w Czernichowie – w wyjątkowej lokalizacji pozwalającej na przeprowadzenie jedynej w swoim rodzaju konkurencji, polegającej na wykonaniu ewolucji na desce wakeboradowej ciągniętej za samochodem w kanale o długości aż 1 kilometra!
  • W strefie hydro rozegrana zostanie także dodatkowa dyscyplina liczona w klasyfikacji generalnej jako bonus stage – więcej informacji na ten temat zostanie podane wkrótce

E – earth - pod tym żywiołem kryje się strefa rowerowa, w której znajdziemy m.in. takie konkurencje jak:

  • Freestyle HEATFMB World Tour Puchar Świata w rowerowym freestyle’u, podczas którego najlepsi zawodnicy z całego świata zmierzą się w najbardziej widowiskowej dyscyplinie HEAT Games 2019 wykonując spektakularne akrobacje na skoczniach o wysokości kilku i długości kilkunastu metrów.
  • Góra Żar DOWN HEAT – Puchar Polski DH – zawody downhillowe kojarzone są z górą Żar już od ponad 13 lat. Rozegrane zostaną na jednej z najstarszych tras w Polsce – ‘pucharówce’, która co roku gromadzi kilkuset śmiałków śmiałków i kilka tysięcy fanów. Konkurencja ta wpisana będzie do międzynarodowego Pucharu Polski.
  • Wyścig o Szczyt Góry Żar - Up HEAT – pojedynek dedykowany dla prawdziwych herosów wytrzymałości - zawodników startujących w maratonach i cross country. Zawody rozpocznie wspólny start przy dolnej stacji kolejki, który zmieni się w sprint na sam szczyt nartostrady. Zapowiada się widowiskowa walka w pocie czoła do mety zlokalizowanej przy górnej stacji kolejki PKL Góra Żar.
  • Dartmoor Enduro HEAT – entuzjaści enduro będą mieli do pokonania 3 odcinki rozstawione wokół Międzybrodzia Żywieckiego. Na ich drodze staną m.in. odcinki specjalne wytyczone w dzikim górskim terenie, składające się w 90% ze zjazdów. Całość trasy liczyć będzie ponad 30 km!
  • Góra Żar Kids HEAT – wśród licznych konkurencji nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Wyścig KIDS RACE rozegrany zostanie na dolnym odcinku trasy Easy Line w czterech kategoriach wiekowych.
  • GoPro Freeride HEAT – to nic innego jak widowiskowe loty na leśnych skoczniach na najbardziej uczęszczanej trasie PKL Bike Parks – AIRLINE zakończone wisienką na torcie, czyli piątkowym BEST FRickiem. Tej nazwy zainteresowanym nie musimy tłumaczyć.

A – air – w powietrzu uczestnicy rywalizować będą w zawodach lotniowych Air HEAT, polegających na starcie ze szczytu Góry Żar i doleceniu do celu, który znajdować się będzie przy dolnej stacji kolejki.

T – tunes, czyli dopełnienie całości. Pod tym hasłem kryją się atrakcje towarzyszące, takie jak koncerty, aftery czy Pool Party w Radihaus & Treehaus Żar.

Każda z dyscyplin wliczać się będzie w ranking generalny zawodów, który wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach: HEAT MAN, HEAT WOMAN i HEAT JUNIOR.

Zapisy właśnie ruszyły, organizatorzy zapraszają do rejestracji w specjalnej cenie EARLY BIRD – tylko do 4 lipca: www.heatgames.show/#zapisy

Chętni do wzięcia udziału w pierwszych w Polsce igrzyskach czterech żywiołów mogą dołączyć do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/408664109921382/

Na profilu wydarzenia oprócz najistotniejszych informacji znajdą się także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Co tydzień do wygrania darmowy pakiet Sport Pack wraz z 1-dniowym karnetem na wyciąg i oficjalną koszulką zawodów HEAT Games.

Więcej informacji oraz cennik pakietów znajduje siuę oficjalnej stronie organizatora: www.heatgames.show

Fot. i inf.: www.heatgames.show

Żywiec - najnowsze informacje