środa, 6 listopada 2019 10:31

Molestowanie i mobbing w Bagateli? 9 pracownic oskarża dyrektora [AKTUALIZACJA 7.11.]

Autor Manuel Langer
Molestowanie i mobbing w Bagateli? 9 pracownic oskarża dyrektora [AKTUALIZACJA 7.11.]

9 pracownic teatru Bagatela (prawdopodobnie wszystkie są aktorkami) zwróciło się do Magistratu z prośbą o spotkanie z prezydentem Jackiem Majchrowskim. Podczas rozmowy oskarżyły swego przełożonego, dyrektora Bagateli, Henryka Jacka Schoena o mający trwać latami mobbing oraz akty molestowania.

Majchrowski poprosił kobiety o przedstawienie oskarżeń na piśmie, a następnie zdecydował się zawiadomić prokuraturę. Służby w tej chwili rozpatrują sprawę i nie przedstawiły jeszcze zarzutów dyrektorowi Schoenowi.

Na razie nie jest też znana tożsamość kobiet. Podobno miały oświadczyć, że są gotowe pokazać twarz i głośno opowiedzieć o sprawie, na razie jednak tego nie zrobiły. Nie znamy także szczegółów nagannych sytuacji, które rzekomo miały zajść w teatrze oraz tego, czy kobiety przedstawiły jakiekolwiek dowody poświadczające ich oskarżenia. Warto dodać, że molestowanie i mobbing miały podobno trwać latami. Dyrektor Schoen jak na razie pozostał na swoim stanowisku.

[AKTUALIZACJA]

Prezydent Majchrowski zapowiedział, że zwróci się z dodatkowym wnioskiem do prokuratury, który pozwoli mu na zawieszenie w obowiązkach dyrektora Schoena. Zdementowano także pogłoski mówiące o tym, że to Majchrowski przekazał Schoenowi nazwiska oskarżających je kobiet. Dyrektor teatru podobno miał je już znać wcześniej i to on miał nawiązać do konkretnych osób podczas rozmowy, a nie prezydent. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jedna z wczesniejszych wypowiedzi jednego z pracowników prezydenta wskazywała na to, że jednak to właśnie Majchrowski był źródłem. Trudno więc rozstrzygnąć, jak było naprawdę.

[AKTUALIZACJA 7.11.2019]

Dyrektor Schoen ogłosił dzisiaj rano, że idzie na urlop. W uzasadnieniu stwierdził: - W tym momencie to mnie przerosło, ta kampania oszczerstw.

Foto: Wikimedia, Jadwiga

(https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:POL_Krak%C3%B3w_-_teatr_Bagatela.jpg)

Kraków

Kraków - najnowsze informacje