wtorek, 8 czerwca 2021 10:18

Motocyklista wjechał w policjanta i radiowóz, a następnie wylądował w rowie

Autor Mirosław Haładyj
Motocyklista wjechał w policjanta i radiowóz, a następnie wylądował w rowie

20-letni kierujący motocyklem krosowym, mając 1,2 promila alkoholu w organizmie, stracił panowanie nad pojazdem i, wjechawszy w policjanta oraz w radiowóz, wylądował w rowie.

W niedzielę (6 czerwca) około godz. 18:30 w Stryszawie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej DW-946 oraz krajowej  K-1696 policjanci z ruchu drogowego suskiej komendy kierowali ręcznie ruchem z uwagi na utrudnienia związane z dużą ilością pojazdów na drogach.

Policjant, który znajdował się na środku skrzyżowania zauważył jadącego od strony Suchej Beskidzkiej motocyklistę, więc nadał sygnał do zatrzymania się dla niego. Kierujący, nie reagując na polecenia wydawane przez policjanta, nie zwalniał, a wręcz zaczął przyspieszać. To jednak spowodowało, że stracił panowanie nad jednośladem. Motocykl zahaczył o drugiego policjanta stojącego przy radiowozie oraz o sam radiowóz, a następnie kierujący spadł z motocykla do przydrożnego rowu. Motocykl, na którym jechał, wbił się w ogrodzenie prywatnej posesji. Po upadku mężczyzna wstał i zaczął uciekać, ale policjanci szybko go zatrzymali. Jeden z funkcjonariuszy doznał urazu ręki, a motocyklista ogólnych potłuczeń.

Jak się okazało, 20-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna ma już wyrok za jazdę pod wpływem środków odurzających, a w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu (1,2 promila alkoholu). Powiedział policjantom, że nie chciał się zatrzymać i podjął ucieczkę, gdyż bał się następstw swojego zachowania. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje