piątek, 16 sierpnia 2019 05:39

Myślenice: Do starostwa w końcu bez kolejek i szukania miejsca na parkingu

Autor Anna Piątkowska-Borek
Myślenice: Do starostwa w końcu bez kolejek i szukania miejsca na parkingu

Wkrótce powstanie nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę osób.

– Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli obsługiwani możliwie szybko, by dla osób starszych i niepełnosprawnych dostępne były windy, żeby nie było problemów z parkowaniem – mówił starosta Józef Tomal.

Nowy budynek to konieczność. Przykładowo, obecnie w budynku, gdzie znajduje się Wydział Architektury, Budownictwa, Remontów i Zamówień Publicznych, nie ma windy, pomieszczeń jest za mało, brakuje też miejsc parkingowych. Innym powodem jest realizacja przez powiat myślenicki projektu unijnego E-usługi w informacji przestrzennej – do jego wdrożenia potrzebna jest większa ilość pomieszczeń w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru.

Nowy budynek myślenickiego starostwa powstanie przy ul. Drogowców. Będą się w nim znajdować cztery wydziały: Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru, Wydział Architektury, Budownictwa, Remontów i Zamówień Publicznych, Wydział Komunikacji , a także Wydział Gospodarki Mieniem Powiatu, Skarbu Państwa i Ochrony Środowiska. Będzie tam też archiwum urzędu.

– Planowane jest uruchomienie biura paszportowego po uzyskaniu zgody wojewody. Wtedy mieszkańcy nie będą musieli jeździć do Krakowa, lecz będą mogli załatwić formalności związane z otrzymaniem paszportu na miejscu w Myślenicach – podaje Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

Łączna powierzchnia dwupiętrowego budynku będzie wynosić 1 814 m2.

Budowa została podzielona na trzy etapy.

– Wolimy wykonywać ją etapami, ponieważ taka procedura może pozwolić na wygenerowanie oszczędności np. gdy spadną ceny usług budowlanych w przyszłości – tłumaczy starosta Józef Tomal. – Ponadto rozłożenie budowy na trzy etapy wynika też z polityki budżetowej: każdy rok pozwala na nowe inwestycje, a opłacanie ich z góry nie zawsze jest możliwe.

Pierwszy etap prac rozpocznie się w tym roku i zakończy się wiosną 2020. Za 3,36 mln zł ma powstać budynek w stanie surowym.

Myślenice - najnowsze informacje