sobota, 15 maja 2021 11:00

Na limanowskim rynku powstał punkt bookcrossingu. Jak działa?

Autor Aleksandra Tokarz
Na limanowskim rynku powstał punkt bookcrossingu. Jak działa?

To całkowita nowość. W siedzibie Powiatowego Centrum informacji Turystycznej na limanowskim rynku powstał punk bookcrossingu. Skorzystać z niego może każdy. Ale na jakiej zasadzie?

Bookcrossing to inicjatywa, która pozwala dzielić się książkami, a to powoduje, że są one w ciągłym ruchu. W budynku Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej umieszczony został regał z książkami, które każdy może zabrać ze sobą do domu. - Po przeczytaniu książkę można zachować dla siebie, polecić znajomym lub zwrócić, by inni czytelnicy też mogli skorzystać z lektury - tłumaczy samorząd.

Osoby, które chcą podzielić się swoimi książkami w ramach bookcrossingowej akcji, mogą przynieść je do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.

Zgodnie z zaleceniami Biblioteki Narodowej książki będą poddane trzydniowej kwarantannie, a następnie trafią na bookcrossingowy regał do PCIT, aby wyruszyć w dalszą literacką podróż.

Limanowa. Nowe szlaki turystyczne oficjalnie odebrane. To ponad 40 kilometrów tras
Wiadomości Limanowa. To dobra wiadomość dla wszystkich miłośników pieszych wędrówek czy rowerowych wycieczek. Czekają na nich kolejne 40 km dobrze przygotowanych i malowniczych tras pieszych, rowerowych, a także narciarskich.

fot. UM Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje