środa, 4 stycznia 2023 08:36

Najpopularniejsze serie książek dla dzieci i tajemnice ich sukcesu

Autor Artykuł sponsorowany
Najpopularniejsze serie książek dla dzieci i tajemnice ich sukcesu

Serie książek dla dzieci cieszą się niesłabnącym powodzeniem – warto więc zaufać wyborom małych czytelników i zadbać o to, by w domowej biblioteczce znalazły się wszystkie przygody ulubionych bohaterów. Poznaj rankingi sprzedaży!

Bestsellerowe serie książek dla dzieci

Największą popularnością w ostatnich latach cieszą się serie edukacyjnych książek dla dzieci, których bohaterami są Pucio, Kicia Kocia i Jadzia Pętelka. To oni uczą, bawią i niejednokrotnie układają do snu. Pomagają dzieciom zrozumieć rzeczywistość, uczą nowych umiejętności i zasad, którymi warto się kierować w życiu. Sympatyczni bohaterowie przeżywają mnóstwo przygód, jednak zawsze znajdują wyjście z tarapatów, w które nieustannie wpadają.

Anita Głowińska stworzyła kocich bohaterów, których pokochały tysiące dzieci z całej Polski. Kicia Kocia towarzyszy dzieciom w oczekiwaniu na nadejście zimy i świąt, uczy sprzątania, pomaga spakować walizkę na wakacje. Razem z nią i Nunusiem idziemy na zakupy, sprzątamy i gotujemy. Seria kartonowych książeczek z Kicią Kocią liczy ponad dwadzieścia tytułów, więc poszukiwanie nowej książeczki na prezent nie stanowi problemu.

W oswajaniu codzienności pomaga dzieciom także seria książek dla dzieci z Jadzią Pętelką. Znajdziesz tu tytuły, które pomogą Wam przebrnąć przez trudy przeziębienia i naukę samodzielnego zasypiania. Barbara Supeł bierze na warsztat sytuacje, które stanowią wyzwania i dla dzieci i ich rodziców. To daje okazję do rozmowy o zmianach, obawach, tym co nowe i dotąd nieznane.

Seria Pucio i rekordy sprzedaży

Niekwestionowanym zwycięzcą rankingów sprzedażowych literatury dziecięcej jest seria Pucio. Jej autorką jest dziecięca pedagożka i logopedka Marta Galewska-Kustra - nie dziwi więc ukierunkowanie serii na naukę poprawnego artykułowania dźwięków i mówienia. Książeczki z Puciem łączą walory edukacyjne z ciekawą, wyróżniającą je na tle innych formą graficzną.

Dzięki temu, że Pucio przeżywa te same przygody i rozterki co nasi milusińscy, sympatyczny bohater szybko skradł ich serca. W tomie „Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania. Uczę się mówić” sympatyczny bohater spędza ferie w górach, a to doświadczenie staje się okazją do nauki nowego słownictwa. Książeczka oprócz ciekawych historii zawiera także ćwiczenia praktyczne dla  małych czytelników. Pierwsze sukcesy krasomówcze są więc tylko kwestią czasu.

Fenomen serii książek dla dzieci

Bohaterowie wielotomowych serii stają się prawdziwymi przyjaciółmi, a dzieci bardzo łatwo się z nimi utożsamiają. Mówi się o nich na szkolnym korytarzu i placu zabaw, dyskutuje o nich z koleżankami i kolegami, by po latach oglądać pierwsze książeczki do czytania z wielkim sentymentem. Fenomen serii książek dla dzieci wspierają oczywiście dorośli. Wszystko przez to, że w idealnych proporcjach łączą naukę z zabawą.

Jeśli poszukujesz prezentu dla dziecka, wiedz że Kicia Kocia, Pucio i Jadzia Pętelka szukają nowych przyjaciół.

Gdzie kupić najpopularniejsze serie książek dla dzieci?

Wszystkie wymienione serie książeczek dla dzieci dostępne są w księgarni internetowej Tantis.pl. Do którego świata zaprosisz swoją pociechę?

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje