wtorek, 25 lutego 2020 11:47

Najstarsza mieszkanka Gminy Trzebinia skończyła sto lat!

Autor Katarzyna Domagała
Najstarsza mieszkanka Gminy Trzebinia skończyła sto lat!

W piątek sto lat skończyła Władysława Kadula (z domu Kurek). Jubilatka pochodzi z osiedla Siersza, gdzie spędziła większość swojego życia. Aktualnie mieszka w Płokach, u synowej. Obecnie jest najstarszą mieszkanką gminy Trzebinia.

Mama mieszkała na ul. Sobieskiego w Sierszy, tuż koło liceum. Na ojcowiźnie wybudowała dom – mówi Krystyna Danuta Tachasiuk, najmłodsza córka pani Władysławy.

Niestety, jej brat i siostra nie dożyli setnych urodzin mamy. Władysława nie pracowała zawodowo. Wychowywała dzieci, w wolnych chwilach szyła, haftowała, zajmowała się ogrodem, była też świetną kucharką. Słynęła z najlepszych pierogów i uszek. Dom utrzymywał jej mąż, Józef Kadula, który pracował w KWK Siersza.

Choć mama nie miała wykształcenia, pamiętam, że zawsze ładnie się wypowiadała. Gdy wyjechałam na Pomorze, pisała do mnie listy. Budowała piękne zdania. Nigdy nie zrobiła żadnego błędu. Mimo że nie skończyła wyższych szkół, była bardzo mądrym człowiekiem. Lubiła czytać. Jej ulubioną gazetą była „Przyjaciółka”. Oglądała też dużo telewizji. Była zawsze na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie – wspomina jej córka.
Była bardzo pozytywnie nastawiona do świata. Cieszyła się życiem. Dziś mało kto ma tyle radości w sobie, co ona – dodaje pani Krystyna.

Pani Władysława, poza trójką dzieci, doczekała 7 wnuków i 15 prawnuków. Z okazji setnych urodzin odwiedzili ją Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini i Marzena Bober, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Trzebini. Były kwiaty, toast za zdrowie jubilatki, tort i życzenia.

Info, foto: trzebinia.pl

Chrzanów - najnowsze informacje