środa, 5 sierpnia 2020 16:13

Największe atrakcje słonecznej Majorki

Autor Głos 24
Największe atrakcje słonecznej Majorki

Majorka to dla przeciętnego Polaka synonim słonecznej wyspy otoczonej ciepłym morzem, wszechobecny luksus i bajeczne wakacje. To rzeczywiście prawda, ale Majorka to coś więcej. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Majorce.

Majorka – plaże

Trzeba o nich chociaż wspomnieć, bo na Majorce plaże są wyjątkowe. Czyste, malownicze, dobrze utrzymane i przygotowane na przyjęcie nawet wymagających gości. Es Trenc to plaża, którą kochają rodziny z dziećmi, bo woda jest tu wyjątkowo płytka. Z kolei Calo Des Moro, to plaża bardzo kameralna, idealna dla osób, które nie lubią tłoku. Warto wspomnieć jeszcze Cala Formentor, wyróżnioną Błękitną Flagą. Plaż na Majorce jest oczywiście więcej – warto poszukać idealnej.

Majorka – Valdemossa

Zabytkowe miasto położone w górach jest jednym z częściej odwiedzanych na Majorce. Serce Polaków bije szybciej w tym miejscu, bo niegdyś przebywał tu Fryderyk Chopin. Miasto pełne jest pamiątek po naszym największym kompozytorze. W miejscowym muzeum zachowały się rękopisy i partytury.

W Valdemossa warto odwiedzić także Muzeum Sztuki współczesnej oraz przejść się wąskimi klimatycznymi uliczkami. Właśnie ze względu na spokojny, niemal natchniony charakter miasta, od lat jest ono wybierane przez artystów różnej maści.

Majorka – Palma de Mallorca

Stolica wyspy i całego Archipelagu Balearów. Trzeba przyznać, że mocno się stara, by udowodnić, że zasługuje na to miano. W mieście znajdziemy dosłownie wszystko. Malownicze zabytki, restauracje serwujące lokalne specjały, w tym słynny likier pomarańczowy, kluby nocne, które zgodnie z nazwą kończą pracę o świcie. Jednym słowem – dla każdego coś odpowiedniego. Tu nikt nie będzie się nudził, za to każdy poczuje się usatysfakcjonowany. Palma de Mallorca położona jest nad morzem, co dodatkowo potęguje jej urok. Z ważniejszych zabytków warto zobaczyć Katedrę La Seu oraz Pałac Królewski La Almudaina.

Majorka – Sa Calobra

Mała, ale bardzo popularna i chętnie odwiedzana wioska. Aby do niej dojechać, trzeba pokonać górskie serpentyny, co samo w sobie jest nie lada wyzwaniem. Po co to wszystko? Magnesem jest nieduża i bardzo malownicza zatoczka ukryta między urwiskami skalnymi, a ściślej – rzadko spotykany kolor wody. Sama zatoczka jest ujściem Wąwozu de Pareis. Wąwóz liczy sobie 8 km i warto przebyć go pieszo. Jego atutem jest mała liczba turystów i bardzo malownicze wzniesienia.

Majorka – Soller

Urokliwie miasteczko położone w północno-zachodniej części Majorki – idealne miejsce dla osób, które preferują góry. Trzeba bowiem wiedzieć, że Majorka to nie tylko plaże, morze i bulwary. To też możliwość zakosztowania górskiej wspinaczki, a Soller jest doskonałą bazą wypadową.

Do Soller można się dostać samochodem, drogą pełną serpentyn, ale ciekawiej będzie pojechać z Palmy zabytkowym, drewnianym pociągiem. Na turystów czekają malownicze widoki i liczne wiadukty, mosty i tunele, jak to w górach.

Soller to spokojna miejscowość, która znacznie ożywa w sezonie letnim. Turyści chwalą przede wszystkim miejscowe lody wykonywane według starej receptury z dodatkiem soku z pomarańczy. Na uwagę zasługuje też oryginalna architektura (barokowy kościół św. Bartłomieja) i bardzo klimatyczne zaułki.

Więcej informacji na temat atrakcji Majorki, pogody, klimatu, terminów wylotów i hoteli znajdziesz na stronie ITAKI.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje