piątek, 12 sierpnia 2022 10:00

Narożnik z funkcją spania – rodzaje, funkcje, modne wzory. Gdzie go kupić?

Autor Artykuł sponsorowany
Narożnik z funkcją spania – rodzaje, funkcje, modne wzory. Gdzie go kupić?

Większość osób przy aranżacji salonu decyduje się na wybranie do niego narożnika. Jak wybrać odpowiedni mebel tego typu z funkcją spania? Zobacz nasz krótki poradnik, by dowiedzieć się tego, co najważniejsze przy jego zakupie!

Rodzaje narożników – jak wybrać ten najlepszy?

Narożniki, nazywane także rogówkami, to rodzaj mebli wypoczynkowych o narożnym kształcie. Róg mebla może znajdować się zarówno po jego lewej, jak i prawnej stronie. Wybrane narożniki można zmontować w każdym z tych wariantów.

Do kategorii narożników zalicza się obecnie wiele typów mebli, które mogą być dostosowane do gustu użytkownika oraz do miejsca ustawienia rogówki.

Obecnie bardzo popularne są nowoczesne narożniki na metalowych nóżkach, które wyróżniają się współczesnym, loftowym stylem. Nadal chętnie kupowane są też modele na nóżkach drewnianych, które świetnie wpisują się w aranżacje skandynawskie. Do dyspozycji są też popularne narożniki glamour obijane za pomocą weluru – aksamitu.

Narożnik z funkcją spania – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Gdy chodzi o narożniki z funkcją spania tanio producenci oferują je w kilku wariantach do wyboru pod kątem sposobu rozkładania mebla. Gdy z narożnika zamierza się regularnie korzystać do snu, warto zwrócić uwagę na to, jak się go rozkłada i składa, by oszczędzić czas i wysiłek.

Aby korzystać z narożnika wygodnie, warto wybrać model, który ma wbudowany materac. Przy jego rozkładaniu dochodzi wtedy do rozłożenia materaca na stelażu.

Również wygodne w rozkładaniu są modele wyposażone w pneumatyczne podnośniki, które znacznie redukują siłę, jaka potrzebna jest do obsługi mebla.

Aby korzystanie z narożnika do spania było wygodne, należy też zwrócić uwagę, z jakich materiałów wykonane jest siedzisko. Najlepiej, by była to lepszej jakości pianka, ponieważ ta najtańsza może szybko zacząć się zapadać, dlatego sen nie będzie komfortowy.

Modne narożniki do salonu – jaki warto kupić?

Obecnie najmodniejsze są narożniki minimalistyczne, w stylu nowoczesnym, na przykład na nóżkach albo składające się z elementów w geometrycznym kształcie.

Wśród popularnych kolorów znajdują się głównie te w odcieniach neutralnych i odcieniach ziemi, na przykład beżowym, kremowym, jasnoszarym.

Można też pokusić się o kontrastowy model, na przykład w kolorze zgaszonej pomarańczy, granatu, który będzie świetnie pasował do salonu w nowoczesnym, ale też eklektycznym stylu.

Gdzie można kupić tanie narożniki?

Gdy chodzi o narożniki z funkcją spania tanio, warto sprawdzać oferty na stronach internetowych producentów, którzy często prowadzą własne sklepy online. Tam można kupić je bez przepłacania i dodatkowo samodzielnie wybrać materiał obiciowy.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje