poniedziałek, 24 stycznia 2022 14:09

Naściszowa. W środku nocy płonął dom jednorodzinny [ZDJĘCIA]

Autor Katarzyna Jamróz
Naściszowa. W środku nocy płonął dom jednorodzinny [ZDJĘCIA]

W poniedziałek (24 stycznia) doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Naściszowej (gm. Chełmiec). W akcji gaśniczej wzięło udział kilkudziesięciu strażaków, których praca na miejscu zdarzenia trwała cztery godziny.

O sytuacji staż pożarną powiadomiono o północy. Pożarem objęte zostało poddasze, klatka schodowa oraz częściowo przyległe pomieszczenia w jednorodzinnym, dwupiętrowym budynku mieszkalnym.

– Ogień widoczny był na zewnątrz. Według obecnych na miejscu sąsiadów, budynek nie był zamieszkały. Właściciel obiektu przybył na miejsce w trakcie działań strażaków. Ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na palący się obiekt najpierw zewnętrznych, a później wewnętrznych. Przeszukano poszczególne pomieszczenia, jednak nikogo nie odnaleziono.

– informuje PSP Nowy Sącz.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano podnośnik hydrauliczny oraz cysternę z wodą. W celu przewietrzenia i oddymienia, w budynku otwarto wszystkie okna. Systematycznie gaszono pożar na kolejnych kondygnacjach. Ustawiono specjalny wentylator, by przyśpieszyć oddymianie. Wewnątrz budynku przeprowadzono prace rozbiórkowe, polegające na zerwaniu boazerii stanowiącej obicie klatki schodowej oraz części pomieszczeń. Przy pomocy podnośnika hydraulicznego, podano prąd wody na palące się poddasze. Ze względu na brak stabilności konstrukcji dachowej, przeprowadzono prace rozbiórkowe dachu. Systematycznie przelewano drewniane elementy konstrukcji dachowej. Za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono podłogę poddasza, która była wyłożona płytami OSB oraz dogaszono zarzewia ognia. Zabezpieczono podłogę oraz drewniane skosy, poprzez położenie warstwy piany średniej. Działania 7 zastępów i 23 strażaków trwały cztery godziny. W akcji wzięły udział: JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Mogilno oraz OSP Siedlce.

Inf./Fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje