wtorek, 8 czerwca 2021 07:34

Nie zaszczepisz się? Oczekuj telefonu

Autor Mirosław Haładyj
Nie zaszczepisz się? Oczekuj telefonu

W rządowym rozporządzeniu pojawiła się informacja o tym, że dane osób niezaszczepionych przeciw koronawirusowi będą krążyły po urzędach i prywatnych firmach.

Jak pisze portal money.pl, z najnowszego rozporządzenia dotyczącego walki z pandemią wynika, że rząd zdecydował się na rozpoczęcie akcji telefonowania do niezaszczepionych Polaków. W dokumencie można przeczytać:

– Dane osób, które nie poddały się szczepieniu przeciwko COVID-19, obejmujące imię i nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu, mogą być udostępniane z systemu teleinformatycznego, (…) Narodowemu Funduszowi Zdrowia w celu informowania przez ten podmiot osób, których dotyczą te dane, o możliwości poddania się szczepieniu przeciwko COVID-19.

Jak informuje portal, "NFZ wraz z prywatną firmą przeprowadził już pilotaż takiego rozwiązania. Co czwarty telefon kończył się zapisaniem danej osoby na szczepienie". Podczas wspomnianego pilotażu wykorzystano możliwości dwóch firm – Grupy Neuca i Screening Up. Warto wspomnieć, że od każdej zapisanej osoby, firmie przysługiwała prowizja.

Inf.: money.pl
Fot.: Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje