piątek, 7 lutego 2020 15:45

Niepołomice. Nowa karetka gotowa do wyjazdu

Autor Marzena Gitler
Niepołomice. Nowa karetka gotowa do wyjazdu

Niepołomicka Samodzielna Stacja Pogotowia Ratunkowego wzbogaciła się o nową karetkę podstawową. Mercedes sprinter zastąpi wysłużony pojazd jeżdżący do tej pory na wezwania.

3 lutego nastąpiło oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego samochodu. Kluczyki wręczyła sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, a odebrał je dyrektor niepołomickiego pogotowia Bogusław Pilch.

Nowy mercedes sprinter jest w pełni dostosowany, wyposażony i gotowy do wyjazdu. Na liczniku ma zaledwie 129 km – trasa, jaką musiał przebyć z salonu do firmy Autoform z Sosnowca (która dostosowywała pojazd do potrzeb ratowników) do Niepołomic.

Pieniądze na nową karetkę – 400 000 złotych – niepołomicka stacja pogotowia otrzymała z Ministerstwa Zdrowia we wrześniu. Od tego czasu trwały procedury związane z zakupem i wyposażeniem pojazdu. Po przekazaniu nowego pojazdu, dotychczasowy ambulans z 2017 roku, który przejechał już ponad 200 000 km stał się pojazdem rezerwowym.

W Niepołomicach na stałe stacjonują dwie karetki systemowe – podstawowa i specjalistyczna, oprócz tego są też dwa pojazdy rezerwowe, które są wykorzystywane w razie przeglądów, czy awarii pojazdów głównych. Obsługują je 4 zespoły lekarzy, ratowników i pielęgniarek.

Inf. i foto: UM Niepołomice

Wieliczka - najnowsze informacje