poniedziałek, 10 sierpnia 2020 12:41

Niewielkie poluzowanie obostrzeń w „czerwonej strefie”. Co się zmieniło?

Autor Aleksandra Tokarz
Niewielkie poluzowanie obostrzeń w „czerwonej strefie”. Co się zmieniło?

Polska podzielona została na zielone, żółte i czerwone powiaty. W tych ostatnich znajduje się między innymi Sądecczyzna, gdzie od soboty wprowadzono dodatkowe obostrzenia. Mimo początkowych zapowiedzi zostały one jednak nieco zmienione.

Od soboty wprowadzone zostały specjalne obostrzenia. Mieszkańcy powiatów, w których gwałtownie przybywa chorych, muszę liczyć się z wieloma ograniczeniami. Wśród nich znalazły się między innymi zakaz organizacji imprez masowych, limity gości na weselach czy noszenie maseczki wszędzie w przestrzeni publicznej.

Od soboty nowe obostrzenia! Czego nie wolno mieszkańcom Sądecczyzny?
Minister zdrowia zapowiedział dzisiaj, że do regionów, w których wzrost zakażeń jest dynamiczny, powrócą obostrzenia. Wśród „czerwonych powiatów” znalazła się między innymi Sądecczyzna. Co z weselami i innymi imprezami masowymi na tym terenie? Ministerstwo zdrowia wprowadziło dziś obostrzenia w 19 …

Ministerstwo Zdrowia zmieniło jednak niektóre z decyzji. Wśród nich znalazł się między innymi nakaz zamknięcia kin czy siłowni. Mieszkańcy „czerwonych powiatów” mogą jednak, w tym przypadku, odetchnąć z ulgą. Z siłowni i kin będzie można korzystać, ale na specjalnych warunkach. Jakich?

W siłowniach może przebywać jedna osoba na 10 metrów kwadratowych. Seans w kinie obejrzeć będzie mogło 25 % publiczności.

W przypadku Nowego Sącza zamknięto do odwołania tamtejsze Małopolskie Centrum Kultury Sokół. Kino Sokół pozostało jednak otwarte.

Nowy Sącz: MCK Sokół zamknięte do odwołania
Od soboty na terenie znajdującego się w „czerwonej strefie” powiatu i miasta Nowy Sącz wprowadzono nowe ograniczenia. W związku z zakazem organizacji wydarzeń kulturalnych, zamknięciem kin i galerii Małopolskie Centrum Kultury Sokół zawiesza działalność aż do odwołania. Szanowni Państwo! W związku …

W kościele, zapowiedziane do tej pory ograniczenie jednej osoby na 4 metry kwadratowe, ustąpiło miejsca obowiązującemu od teraz 50% obłożenia budynku. Uczestnicy mszy mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Na zewnątrz świątyni wciąż będzie mogło znajdować się 150 osób, ale niezależnie od dystansu osoby te muszą posiadać maseczki ochronne, zasłaniające nos i usta.

W weselach wciąż może wziąć udział 50 osób. Niewliczona jest w to jednak obsługa.

W przypadku transportu zbiorowego zajętych może zostać 50% liczby miejsc siedzących lub 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, określonych w dokumentacji technicznej pojazdu.

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje