czwartek, 25 listopada 2021 13:44

Nowy Sącz. 15 i 16-latek sprawcami rozboju. Z nożem w ręku zaatakowali rówieśnika

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz. 15 i 16-latek sprawcami rozboju. Z nożem w ręku zaatakowali rówieśnika

Dwóch nastolatków w wieku 15 i 16 lat dokonało rozboju na swoim rówieśniku. – Zabrali pokrzywdzonemu e-papierosa, wcześniej używając wobec niego siły i grożąc mu nożem – relacjonuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu. Nastolatkowie są już w rękach policji. Ich sprawa trafi niebawem do sądu rodzinnego.

Do zdarzenia doszło 23 listopada około godziny 15, na miejskich plantach w Nowym Sączu. - Tam, 16-letni sądeczanin został zaczepiony przez dwóch nastolatków, którzy grożąc pobiciem, ukradli mu e-papierosa. Następnie jeden ze sprawców trzymając w ręku nóż, popchnął i uderzył pięścią chłopca, żądając od niego dodatkowo wkładów do „elektronika”. 16-latkowi udało się jednak uciec napastnikom – relacjonuje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Po otrzymanym zgłoszeniu, na miejsce natychmiast zostali skierowani sądeccy policjanci, którzy ustalili rysopis sprawców i ruszyli na poszukiwania. Dzięki szybko podjętym działaniom napastnicy wkrótce zostali zatrzymani.

- Mundurowi namierzyli ich nieopodal parku, w którym dokonali rozboju. Są to dwaj mieszkańcy Sądecczyzny w wieku 15 i 16 lat. Ponadto starszy z nich był poszukiwany przez Policję z uwagi na to, że kilka dni wcześniej uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego, znajdującego się na terenie Małopolski. Zatrzymani zostali doprowadzeni do komendy na ulicy Grottgera, gdzie zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych – dodaje Izworska.

Materiały w tej sprawie w najbliższym czasie zostaną przekazane do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który zdecyduje, jakie konsekwencje poniosą młodzi sądeczanie.

fot. ilustracyjne/KMP w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje