wtorek, 5 marca 2024 12:11

Odkryty basen letni na myślenickim Zarabiu odzyska blask!

Autor Artykuł sponsorowany
Odkryty basen letni na myślenickim Zarabiu odzyska blask!

Myśleniczanie doczekają się modernizacji basenu letniego na myślenickim Zarabiu. W piątek 23 lutego w ratuszu odbył się briefing, podczas którego burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka przekazał szczegółowe informacje dotyczące wspomnianej inwestycji.

Mieszkańcy Myślenic od ponad 10 lat czekali na wykonanie gruntownej modernizacji letniego basenu na Zarabiu. Dotychczasowy dzierżawca rozwiązał umowę przed czasem, wiosną zeszłego roku, jednak w czasie zaledwie kilku miesięcy udało się zakontraktować wspomnianą przebudowę z nowym dzierżawcą, którym została firma Qlbar z Sieprawia.

- Po nieoczekiwanej rezygnacji poprzedniego dzierżawcy znaleźliśmy się w problematycznej sytuacji, a mieszkańcy naszej gminy To więc przełomowy moment dotyczący tej inwestycji, gdyż zawarliśmy z nowym dzierżawcą umowę, która obowiązywać będzie przez kolejne 10 lat. Ze swojej strony bardzo dziękuję dzierżawcy, że podejmuje się tego wyzwania oraz wspólnego działania prowadzącego do realizacji tej ważnej inwestycji, a w przyszłości również poszerzenia oferty kierowanej do naszych mieszkańców – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka.

Zgodnie z warunkami, po wykonanych pracach z kąpieliska będzie można korzystać już w nadchodzące wakacje, a do 1 lipca 2024 roku mają zostać wykonane następujące prace: wymiana płyt chodnikowych w obejściu basenu, modernizacja niecki basenu, wymiana i regeneracja elementów ogrodzenia, odnowienie toalet oraz natrysków, wybudowanie kas w połączeniu z budynkiem ratowników i uruchomienie budynku małej gastronomii.

Do końca 2025 roku z kolei ma zostać przeprowadzone całkowite nasadzenie roślinności, budowa brodzika dla dzieci, a także remont lokalu gastronomicznego. W kolejnych latach w planach jest również montaż paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła w celu podgrzania wody oraz montaż zjeżdżalni. Planowany efekt końcowy modernizacji przedstawiają wizualizacje, przygotowane przez inwestora.

Gmina Myślenice natomiast zobowiązała się zadysponować kwotę w wysokości 200 000,00 zł z przeznaczeniem na zakup materiału budowlanego na posadzkę oraz ogrodzenie panelowe. Ponadto zajmie się modernizacją starego przyłącza wodno-kanalizacyjnego.

Foto: Gmina i Miasto Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka