W DPS-ie w Białce Tatrzańskiej powstało nowe ognisko zakażeń. Aktualnie potwierdzono 12 przypadków zachorowań. Ośrodek podzielono na strefy.
Nowe ognisko powstało w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie Zgromadzenia Sióstr Serafitek w Białce Tatrzańskiej. Dom jest przeznaczony dla 66 podopiecznych. Aktualnie potwierdzono tu, aż 12 przypadków zachorowań. 7 przypadków to podopieczni, a kolejne 5 dotyczy personelu szpitala. Stan chorych jest stabilny i nie wymaga hospitalizacji. Chorzy podopieczni przebywają w izolatkach na terenie DPS-u, a pracownicy są w domach - poinformowała dyrekcja DPS dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie Zgromadzenia Sióstr Serafitek.
Fot.: DPS Zgromadzenia Sióstr Serafitek








![[7.04.2026] Pogoda w Małopolsce we wtorek. Chłodny poranek, słońce i silny wiatr](https://cdn.glos24.pl/2026/04/Planty_w300.webp)

![Groźna sytuacja w tunelu na zakopiance. Błyskawiczna reakcja kierowcy zapobiegła tragedii [wideo]](https://cdn.glos24.pl/2026/04/Zakopianka_w300.webp)








