środa, 17 lutego 2021 10:09

Ognisko koronawirusa w fabryce lodów. 850 osób na kwarantannie

Autor Aleksandra Tokarz
Ognisko koronawirusa w fabryce lodów. 850 osób na kwarantannie

Ponad 200 zakażonych i około 850 osób na kwarantannie. Duże ognisko koronawirusa pojawiło się w jednej z największych fabryk lodów w Europie – firmie Froneri w Osnabrueck w Niemczech.

Produkcja została wstrzymana, a fabryka zamknięta pozostaje do 26 lutego. Pierwsze zakażenie wykryto tam pod koniec zeszłego tygodnia. Niemiecka fabryka jest jedną z największych w Europie.

Zakażonych jest co najmniej 210 osób, w tym co najmniej u dwóch wykryto brytyjski wariant.

Nie wiadomo jak doszło do wybuchu epidemii w firmie. W związku z tym przez najbliższe cztery tygodnie wszyscy mieszkańcy Osnabrueck oraz ci, którzy dojeżdżają do tego miasta do pracy mogą raz w tygodniu, za darmo, wykonać test na obecność koronawirusa. Władzom miasta zależy, aby stłumić rozprzestrzenianie się brytyjskiej mutacji.

Obostrzenia wrócą? W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja
- Decyzje w sprawie obostrzeń po 28 lutego będą zależały od danych epidemicznych, które spłyną pod koniec tego tygodnia – zapowiadał rzecznik rządu Piotr Muller. Szef KPRM dodał, że decyzja o powrocie obostrzeń będzie zależała od tego, czy będziemy zachowywać się odpowiedzialnie. Wracając wspomnieni…

inf. RMF24, fot. ilustracyjne

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje