poniedziałek, 3 stycznia 2022 09:14

Orszak Trzech Króli w Myślenicach. To największe Jasełka na świecie!

Autor Norbert Kwiatkowski
Orszak Trzech Króli w Myślenicach. To największe Jasełka na świecie!

Kto ma ochotę wziąć udział w tej wyjątkowej paradzie, powinien pojawić się w poniedziałek 6 stycznia, około godz. 11:00 w jednym z trzech wyznaczonych miejsc na terenie Myślenic, gdzie wystartują orszaki z Królami Kacprem, Melchiorem i Baltazarem. To największe Jasełka na świecie!

Tradycyjnie orszaki wyruszają z trzech lokalizacji:

·         Król Kacper – (Parafia św. Brata Alberta Myślenice) – Kościół na os. 1000 lecia - start Orszaku o 11:30

·         Król Melchior - (Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bysinie ) – Kościół w Bysinie - start Orszaku o 11:00

·         Król Baltazar (Parafia pw. św. Wojciecha BM z Osieczan) – Plac Targowy na Dolnym Przedmieściu - start Orszaku o 11:30

W 2022 roku Król Melchior (Parafia Bysina) w zielonym orszaku rozpocznie swój przemarsz spod Kościoła w Bysinie, stąd też ten Orszak wystartuje o godzinie 11:00. Pozostałe dwa orszaki podobnie jak w latach poprzednich wyjdą w stronę Szopki umieszczonej w Rynku o godz. 11:30, a więc Król Baltazar w niebieskim orszaku rozpocznie drogę do Rynku z Placu Targowego na Dolnym Przedmieściu (Parafia Osieczany), a czerwony pochód Króla Kacpra spod Kościoła na Osiedlu 1000-lecia w Myślenicach (Parafia pw. Św. Brata Alberta w Myślenicach).

O 12:00 wszystkie trzy orszaki spotkają się na Rynku w Myślenicach, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie, jasełka oraz symboliczne oddanie pokłonu i darów Dzieciątku. Jasełka przygotuje Grupa Misterium.

Dla uczestników wydarzenia na Rynku zostanie przygotowany żurek i gorąca herbata ufundowana przez Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach.

Źródło oraz foto: Urząd Miasta i Gminy Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje