piątek, 16 września 2022 08:25

W sobotę wielkie obchody 150-lecia OSP Wieliczka! Będą Lisowska i Czadoman

Autor Tomasz Stępień
W sobotę wielkie obchody 150-lecia OSP Wieliczka! Będą Lisowska i Czadoman

To jedna z najstarszych Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce. Dlatego obchody jubileuszu 150-lecia OSP Wieliczka będą szczególne. 17 września dla strażaków i gości wystąpi m. in. Ewelina Lisowska i Czadoman. Będzie też wielki Piknik Strażacki.

– Już dziś gratuluję Zarządowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieliczce doniosłego Jubileuszu 150-lecia, pragnę przekazać w imieniu mieszańców powiatu wielickiego, słowa ogromnego szacunku i uznania, dla wielu pokoleń strażaków, za ich ofiarność, pracę i postawę. O doniosłości tego wydarzenia świadczy fakt, ze patronat honorowy nad Jubileuszem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda – mówi starosta wielicki Adam Kociołek.

Organizatorzy wydarzenia zaplanowali na ten dzień mnóstwo darmowych atrakcji dla każdego. Jedną z nich będzie miasteczko ze strażackimi dmuchańcami, jedynymi takimi w Polsce. Dodatkowo dla najmłodszych przewidziano między innymi zabawy z animatorami, mini disco oraz stoisko z watą cukrową i popcornem. Dzieci odwiedzi też Skarbnik i Soliludek z Kopalni Soli „Wieliczka”. Nie zabraknie pokazów ratownictwa i służb mundurowych oraz wozów strażackich, również tych zabytkowych.

– Zawsze staramy się wychodzić z różnymi aktywnościami do mieszkańców, nie licząc naszych codziennych działań rawtowniczo-gaśniczych, dlatego doszliśmy do wniosku, że fajnie byłoby zrobić coś również przy okazji Obchody dotyczą 150-lecia OSP, ale chcieliśmy z tego zrobić wydarzenie dla wszystkich, stąd pomysł na Piknik Strażacki. Tym pomysłem udało się zarazić Komendę Powiatową PSP w Wieliczce, a mamy przecież rok 30-lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej oraz władze Powiatu Wielickiego. Dwie poprzednie rocznice, 130 i 140 lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w  Wieliczce, również były zaplanowane przy współpracy z Powiatową Państwową Strażą Pożarną, więc jest to swojego rodzaju kontynuowanie – mówi Tomasz Broniowski, Prezes OSP w Wieliczce.

Uczestnicy pikniku będą mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka”, która zaprezentuje najpopularniejsze światowe hity, w  tym znaną i lubianą muzykę filmową. Niespotykaną atrakcją będzie pokaz baniek mydlanych w wykonaniu Inny Biliaievy, finalistki popularnego programu tv „Mam Talent”. Podczas pokazu można zobaczyć setki małych baniek, banki z dymem , ogniowe, różnych kształtów i rozmiarów, bańkowe triki, bańkowe iluzje, a nawet bańki UV.

W koncertach finałowych posłuchamy największych przebojów gwiazd wieczoru: Eweliny Lisowskiej oraz Czadomana.

Tuż po koncertach, ze swoim show wystąpi teatr NAM TARA, który zaprezentuje widowiskowe efekty specjalne, ogniowo-pirotechniczne w połączeniu z dynamiczną muzyką  i tańcem.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Współorganizatorem wydarzenia jest POWIAT WIELICKI.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje