sobota, 9 lipca 2022 10:10

OSP Wola Zabierzowska ma sto lat!

Autor Marzena Gitler
OSP Wola Zabierzowska ma sto lat!

Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Zabierzowskiej obchodziła jubileusz 100-lecia swego istnienia.

Uroczystość, która odbyła się 25 czerwca, zainaugurowała msza święta sprawowana w intencji strażaków w kościele parafialnym w Zabierzowie Bocheńskim. Po mszy zgromadzone poczty sztandarowe i delegacje OSP z terenu gminy spotkały się na placu obok remizy OSP w Woli Zabierzowskiej, gdzie przybyłych gości powitał Prezes OSP Wola Zabierzowska, druh Stanisław Szydłowski, który po strażackim ceremoniale przypomniał historię jednostki – jubilatki.

Z okazji swojego święta Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Zabierzowskiej otrzymała wspaniały prezent. Oficjalnie przekazano druhom samochód ratowniczo-gaśniczego fiat Ducato, który poświęcił ks. Piotr Studnicki – proboszcz parafii w Zabierzowie Bocheńskim. Kluczyki do nowego wozu przedstawicielom jednostki wręczyli szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury Tomasz Tomala, przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego oraz burmistrz Niepołomic Roman Ptak. Poświęcono również tablicę pamiątkową z okazji jubileuszu istnienia OSP.

Uroczystość była również okazją do wyróżnień i odznaczeń. Za 100-letnią służbę na rzecz lokalnej społeczności jednostka została odznaczona Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa, a wyróżniające się druhny i druhowie otrzymali medale i odznaczenia.

Nie zabrakło gratulacji i życzeń kolejnych udanych lat służby. Jubileusz zakończyła uświetniona przez Reprezentacyjną Strażacką Orkiestrę Dętą Lira uroczysta defilada pododdziałów, po której wszystkich gości i delegacje zaproszono poczęstunek.

fot. UMiG Niepołomice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje