poniedziałek, 9 sierpnia 2021 10:26

Oto zwycięzcy. To danie i produkt lokalny ogłoszono najlepszym w Limanowej

Autor Aleksandra Tokarz
Oto zwycięzcy. To danie i produkt lokalny ogłoszono najlepszym w Limanowej

Powiatowy etap konkursu "Innowacyjna Małopolska - tradycyjne potrawy regionalne" już za nami. W restauracji Wczasowa w Kasince Małej wyłoniono najlepsze danie kulinarne i produkt lokalny. Oto zwycięzcy.

Dania i produkty lokalnej kuchni oceniała komisja konkursowa w składzie Jacenty Musiał - przewodniczący, Stanisław Andrzej Dudzik i Magdalena Polańska.

- Trzeba podkreślić, że wszystkie zgłoszone do konkursu potrawy i produkty lokalne przygotowane były na najwyższym poziomie, z zachowaniem dziedzictwa regionu oraz sztuki kulinarnej. Smakowały wyśmienicie, a o przyznaniu poszczególnych miejsc zadecydowały niewielkie różnice w punktacji - podkreślił przewodniczący jury odczytując protokół.

Niezaprzeczalnie najlepszym okazał się gulasz z mięsa baraniego z kapustą, autorstwa KGW Olszówka. II miejsce zajęły panie z KGW Śwarne Babki z Łętowego za słynną już w regionie korpielankę. III miejscem nagrodzono krupy ze śliwkami, które przygotowały KG Paradne Gosposie z Kasinki Małej.

W tej kategorii przyznano również szczególne wyróżnienie dla KGW Zagórzanki z Kasiny Wielkiej za pierogi z marchewką i czosnkiem niedźwiedzim.

W kategorii produkt lokalny I miejscem nagrodzono Janinę Kochniarczyk z Łętowego za bundz z zalewy ziołowej. II przyznano Danucie Hudomięt z Poręby Wielkiej za bundz z czosnkiem niedźwiedzim, a na trzecim miejscu uplasowała się Monika Kubik z Mszany Górnej za ser podpuszczkowy z czosnkiem niedźwiedzim. Wyróżnienie za korbacze trafiło do Janiny Węgrzyn z Łostówki.

Organizatorem konkursu był Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach, a koordynatorem etapu powiatowego - Leszek Leśnik, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Limanowej.

- Jestem pełen uznania i podziwu dla pięknie przygotowanych stoisk, ich przemyślanego wystroju oraz ogólnej prezentacji KGW - mówił Leszek Leśnik. - To piękne, że tak dbacie o pielęgnowanie tradycji i kultury regionu.

Powiat Limanowski w etapie wojewódzkim konkursu będzie reprezentować KGW Olszówka i Janina Kochniarczyk.

fot. UG Mszana Dolna

Limanowa - najnowsze informacje