środa, 15 września 2021 08:09

Padł rekord zakażeń i zgonów w czwartej fali. Kraska: „To czerwona lampka”

Autor Aleksandra Tokarz
Padł rekord zakażeń i zgonów w czwartej fali. Kraska: „To czerwona lampka”

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ujawnił ilość dzisiejszych zakażeń i zgonów. A te są rekordowe. Potwierdzono bowiem 767 nowych przypadków zakażenia, a wskutek zachorowania na Covid-19 zmarło 21 osób. To oznacza, że czwarta fala zdecydowanie przyspiesza. Dodatkowo, w szpitalach rośnie liczba pacjentów z Covid-19. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

Dzisiejsze dane dotyczące zakażeń i zgonów spowodowanych koronawirusem będą rekordowe – oznacza to, że pandemia znów przyspiesza, a czwarta fala dostarcza coraz więcej infekcji.

Wiceminister ujawnił również, iż rośnie liczba pacjentów z Covid-19 w szpitalach. - Praktycznie wszystkie osoby, które trafiają z COVID-19 do szpitali, a niestety z dnia na dzień ich przybywa, to osoby, które się nie zaszczepiły. Ta czwarta fala to fala osób niezaszczepionych – mówił Waldemar Kraska będąc gościem w Polskim Radio 24.

- Dzisiejszy wynik, jeśli chodzi o nowe zakażenia powinien być dla nas już nie żółtym światłem ostrzegawczym, ale czerwonym. Nowych przypadków codziennie bardzo przybywa. Dzisiejszy wynik to jest 767 nowych przypadków. Co także jest bardzo niepokojące, mamy 21 osób, które zmarły – podał.

Podkreślił, iż sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli, a dla niezaszczepionych jest to ostatni dzwonek na przyjęcie szczepionki. – To czerwona lampka, która pokazuje, jeszcze warto się zaszczepić – podkreślił.

koronawirus najnowsze informacje
Polska

Polska - najnowsze informacje