niedziela, 4 czerwca 2023 10:02

Podtopienie dziecka i wybuch gazu. W Sękowej działali strażacy

Autor Patryk Trzaska
Podtopienie dziecka i wybuch gazu. W Sękowej działali strażacy

Wypadek motocyklisty, podtopienie dziecka, wypadek lotnika oraz wybuch w garażu. To kilka z zadań z jakimi musieli mierzyć się druhowie podczas zawodów w Ratownictwie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbyły się w gminie Sękowa (powiat gorlicki). Kto wypadł najlepiej?

W sobotę (3 czerwca) na terenie gminy Sękowa przeprowadzone zostały Gorlickie Powiatowe Zawody w Ratownictwie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

Mistrzem powiatu zostali strażacy z OSP Bobowa i to oni będą reprezentować powiat gorlicki podczas zmagań szczebla wojewódzkiego.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska złożona z ratowników medycznych gorlickiego szpitala pod przewodnictwem Koordynatora Zespołów Ratownictwa Medycznego Tomasza Szurka.

Formuła zawodów zakładała zgrupowanie wszystkich zespołów w jednym miejscu a następnie dysponowanie według koordynatów do zdarzeń rozsianych na terenie niemalże całej Gminy Sękowa.

Przygotowane scenki zakładały wypadek motocyklisty, podtopienie dziecka, wypadek lotnika oraz wybuch w garażu.

W zawodach wzięły udział jednostki OSP, które charakteryzuje najlepsze w powiecie gorlickim przygotowanie w zakresie ratownictwa medycznego.

Inf./Fot: Bogdan Malesza, Karolina Szymczyk/Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka