czwartek, 24 marca 2022 16:00

Polacy spędzą w kościołach 24 godziny, by modlić się o pokój! Dołączą do nich katolicy na całym świecie

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Polacy spędzą w kościołach 24 godziny, by modlić się o pokój! Dołączą do nich katolicy na całym świecie

W najbliższy piątek (25 marca) w uroczystość Zwiastowania Pańskiego papież Franciszek, w łączności z biskupami całego świata, poświęci Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Polacy zapraszają do udziału w wyjątkowym wydarzeniu - "Adoracja bez granic".

"Adoracja bez granic" to wydarzenie, do udziału w którym zaprasza Fundacja Solo Dios Basta. Jest to odpowiedź na zachętę Konferencji Episkopatu Polski do trwania na modlitwie razem z Papieżem Franciszkiem. Akcja rozpocznie się w najbliższy piątek (25 marca) o godz. 17:00 i potrwa 24 godziny. "Adoracja bez granic" będzie polegała na nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz na zorganizowaniu dodatkowych dyżurów spowiedzi. Uczestnicy akcji zgłaszają swój udział w parafiach. Jak podają pomysłodawcy, dyżur może trwać od 20 minut do 24 godzin.

– To wielka duchowa bitwa o pokój w Europie, w której musimy wziąć udział. Od tej modlitwy zależy bardzo wiele

– przekonuje Maciej Bodasiński, jeden z inicjatorów Wielkiej Pokuty i akcji „Różaniec do granic” i dodaje:

– Zostało bardzo mało czasu, ale my, Polacy, potrafimy się zorganizować. Dlatego prosimy, przekazujcie tę informację proboszczom, znajomym, przyjaciołom. Mówcie o tym, że w piątek, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego spotykamy się wszyscy na modlitwie. Tak, jak kiedyś potrafiliśmy pójść na granice Polski, otoczyć Polskę modlitwą, tak teraz Ukraina, Rosja i cała Europa potrzebuje naszej modlitwy. To jest bitwa. To jest bitwa o losy Europy.

Do udziału w akcji zachęca m.in. abp Adrian Galbas SAC:

– Chciałbym Was bardzo serdecznie zaprosić do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w najbliższy piątek wieczorem, w nocy i przez sobotę. Kto może, niech ofiaruje cząstkę swojego czasu, aby uklęknąć przed Panem obecnym w Najświętszej Eucharystii i powierzać mu sprawy pokoju. Najpierw w nas samych, potem wokół nas, a w końcu pokoju na całym świecie.

Jednym z krakowskich kościołów, w którym wierni będą się modlić nieustannie przez całą dobę o pokój na świecie, a swoją modlitwę rozpoczną razem z papieżem aktem zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, jest Kosciół Niepokalanego Serca Maryi, którym opiekują się siostry felicjanki. Tu modlitwa rozpocznie się w najbliższy piątek (25 marca) o godz. 17:00 aktem ofiarowania Ukrainy i Rosji. O 17:30 odprawiona zostanie droga krzyżowa, po której o 18:00 będzie można wziąć udział we mszy św. w intencji pokoju na Ukrainie i nawrócenia Rosji. Od 18:30 - 23:00 potrwa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. O 23:00 adoracja zostanie przeniesiona do kaplicy sióstr. W sobotę o godzinie 7.45 ponownie będzie można adorować Najświętszy Sakrament w kościele. O 15:00 siostry zapraszają do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji pokoju. Wydarzenie zakończy uroczysta msza święta o godzinie 18:00.

Do wydarzenia dołączają katolicy z innych państw.

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu "Adoracja bez granic" / Fot.: Adoracja bez granic
Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu "Adoracja bez granic" / Fot.: Adoracja bez granic

Inf.: Adoracja bez granic

Czytaj również:

W piątek zjednoczą się katolicy w całej Polsce. Wypełni się przepowiednia fatimska?
Wiadomości Kraków: W związku z prośbą papieża Franciszka przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował do duchownych i świeckich w kraju o włączenie się w akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Wydarzenie będzie w Watykanie.
Polska

Polska - najnowsze informacje