piątek, 24 czerwca 2022 15:17, aktualizacja 3 lata temu

Polacy zawierzą siebie, swoich bliskich i Ojczyznę dwóm sercom

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Polacy zawierzą siebie, swoich bliskich i Ojczyznę dwóm sercom

Już dziś wielu Polaków, dzięki założonej przez księdza Teodora Sawielewicza społeczności Teobańkologia, zawierzy siebie, swoje rodziny i Ojczyznę dwóm sercom – Maryi i Jezusa.

Przez 9 dni (od 15 do 23 czerwca) na Facebooku i YouTube Teobańkologia trwała wspólna modlitwa przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– Ten czas miał przygotować nas do tego, by w jedności z wydarzeniami ogólnopolskimi, które odbędą się w Chojnie, zawierzyć siebie, naszych bliskich oraz naszą Ojczyznę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, a także uznać Chrystusa naszym Królem i Panem

– mówią organizatorzy wydarzenia.

W piątek (24 czerwca) po wieczornym różańcu na YouTube i Facebooku Teobańkologia zostaną odczytane akty osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi, a także akt uznania Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana.

–  Jeśli masz możliwość poświęcić się Dwóm Sercom w swojej parafii, gorąco Cię do tego zachęcamy. Jeżeli jednak z różnych przyczyn nie jest to możliwe, zapraszamy na wieczorną transmisję o 20:30 na YouTube i Facebooka Teobańkologii. Zanim do nas dołączysz, pobierz przygotowane specjalnie na ten dzień akty, które znajdziesz na teobankologia.pl

– zachęca Teobańkologia.

Kult Serca Jezusowego

Został zainicjowany przez francuską wizytkę św. Małgorzatę Alacoque. 16 czerwca 1675 r. Pan Jezus objawił się zakonnicy podczas modlitwy i powiedział: „Oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, że niczego nie szczędziło aż do wyczerpania i wyniszczenia się, by im dać dowody swojej miłości.”

Pan Jezus dał św. Małgorzacie Alacoque dwanaście obietnic, które dotyczą czcicieli Jego Serca:

  1. Dam im łaski, potrzebne w ich stanie.
  2. Ustalę pokój w ich rodzinach.
  3. Będę ich pocieszał w utrapieniach.
  4. Będę ich pewną ucieczką w życiu, a szczególnie w godzinę śmierci.
  5. Będę im błogosławił w ich przedsięwzięciach.
  6. Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło i ocean miłosierdzia.
  7. Dusze oziębłe staną się gorliwymi.
  8. Dusze gorliwe prędko dojdą do doskonałości.
  9. Będę błogosławił domom, w których wizerunek Serca mojego będzie czczony.
  10. Osoby, które będą to nabożeństwo rozszerzały, będą miały imię swoje wypisane w Sercu moim.
  11. Dam kapłanom dar wzruszania serc nawet najzatwardzialszych.
  12. W nadmiarze miłosierdzia Serca mojego przyrzekam tym wszystkim, którzy będą komunikować w pierwsze piątki miesiąca przez dziewięć miesięcy z rzędu w intencji wynagrodzenia, że miłość moja udzieli łaskę pokuty, iż nie umrą w mojej niełasce, ani bez Sakramentów Świętych, a Serce moje będzie im pewną ucieczką w ostatniej godzinie życia.

Gorącym orędownikiem kultu Serca Jezusowego był papież Leon XIII (+1903), który powiedział, że jest ono "symbolem i żywym obrazem nieskończonej miłości" Jezusa do każdego z nas. Wielkim czcicielem Serca Pana Jezusa był także św. Jan Paweł II. W 1999 r. w Elblągu powiedział: "Cieszę się, że ta pobożna praktyka, aby codziennie w miesiącu czerwcu odmawiać albo śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest w Polsce taka żywa i ciągle podtrzymywana".

Teobańkologia

To założona przez ks. Teodora Sawielewicza społeczność budująca wiarę oraz osobowe relacje z Bogiem i ludźmi. Na codziennej modlitwie (Koronce do Miłosierdzia Bożego o 15:00 i wieczornym różańcu o 20:30) skupia kilkadziesiąt tysięcy osób. Więcej szczegółów na www.teobankologia.pl

Inf. i foto: Teobańkologia

Obserwuj nas w Google News

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka