poniedziałek, 26 kwietnia 2021 20:06

Pol’and’Rock nie odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą

Autor Mateusz Łysik
Pol’and’Rock nie odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą

Po 16 latach obecności wydarzenia w Kostrzynie nad Odrą, tegoroczny festiwal Pol’and’Rock (wcześniej przystanek Woodstock) ze względu na pandemię został przeniesiony do nowej lokalizacji.

Do dzisiaj wszyscy fani festiwalu mieli nadzieję, że po rocznej przerwie (w 2020 roku festiwal odbył się w studiu w Warszawie) znowu spotkają się na kostrzyńskim polu namiotowym. Tak się jednak nie stanie. „Prowadziliśmy standardową korespondencję, przygotowywaliśmy szczegółowe plany naszych działań w tym miejscu. Jednak pandemia się nie cofa, nie słabnie na siłach, a my nie chcemy nadal, przez kolejne miesiące, pozostawać w czterech ścianach.” – napisał w oświadczeniu prezes Zarządu Fundacji WOŚP Jurek Owsiak. Gdzie zatem został przeniesiony festiwal?

Nowa lokalizacja Pol’and’Rock

Festiwal ma się odbyć w dniach 29-31 lipca 2021 na byłym lotnisku Makowice – Płoty, ok. 90km od Szczecina. Jednak to nie jedyna zmiana w tym roku.

„Po pobytach w 4 lokalizacjach, znaleźliśmy Makowice - miejsce niezwykłe, w którym powoli zaczynamy budować Najpiękniejszy Festiwal Świata. Bardzo cieszymy się na spotkanie na łonie natury, jednak już teraz wiemy, że organizacja festiwalu w realiach pandemii będzie od nas wszystkich wymagać pewnych wyrzeczeń i wprowadzenia specjalnych zasad, na jakich będziemy na nim ze sobą przebywać.” – stwierdził prezes WOŚP.

Festiwal Pol’and’Rock płatny?

Jakie to będą zasady? Na ten moment wiemy tylko tyle, że wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej – online i dla ograniczonej liczby osób na terenie festiwalu. Zaproszenia na festiwal mają być płatne. Uczestnicy będą partycypować tylko w kosztach organizacji zabezpieczenia COVID-19. Tradycyjnie koszty organizacji festiwalu pokryją sponsorzy wydarzenia. Wszyscy mają być testowani na obecność koronawirusa. Na terenie imprezy ma być tradycyjne pole namiotowe. Więcej informacji o organizacji, line-upie a także gościach na ASP ma się pojawić już w ciągu najbliższych tygodni na stronie festiwalu.

27. Pol'and'Rock Festival w nowym miejscu! 🌻 Tym razem Najpiękniejszy Festiwal Świata zagra na Lotnisku Makowice - Płoty! 🌻 Jeśli chcesz zdobyć wejściówkę, zostaw swój adres na: https://jadena27pnr.gr8.com/

Opublikowany przez Pol'and'Rock Festival Poniedziałek, 26 kwietnia 2021

Przypomnijmy, że to nie pierwsza zmiana miejsca Pol’and’Rock. Pierwszy Przystanek Woodstock odbył się w Czymanowie nad Jeziorem Żarnowieckim (1995 rok), kolejne w Szczecinie - Dąbiu (1996 rok), Żarach (lata 1998-1999 i 2001-2003) oraz Kostrzynie nad Odrą (od 2004 roku).

Fot.: Fundacja WOŚP, Basia Lutzner

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka